Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Saját felelősségére lehet...

Saját felelősségére lehet kontaktlencsém?

Figyelt kérdés

Már amióta szemüveges vagyok, azóta mondogatom, hogy én kontaktlencsét szeretnék. Egyszerűen úgy érzem a szemüveg egy nem odaillő dolog, ami csak csúfít. Sokan mondták, hogy jól áll, stb, de ha engem zavar, akkor ez mit sem ér. Az egyik

volt osztálytársamnak már általánosban is volt, tehát nem hiszem, hogy az életkorom akadály lenne, 1 hónap és 18 leszek. Eddig folyton csak azt kaptam a szemészeten, hogy mivel nagyon gyakran begyullad a szemem (szinte minden évben legalább egyszer volt kötőhártya gyulladásom), ezért nem ajánlják. Én viszont mindenképpen ki szeretném próbálni, legalább hadd tudjam meg, hogy bírná-e a szemem. Tehát ha 18 évesen elmegyek a szemészetre, akkor az ellenzésük ellenére belemehetek ebbe az egészbe? Vagy el tudom ezt máshol is intézni, szemészeten kívül is?


2019. okt. 20. 19:50
 1/2 anonim válasza:

Ha nem ajánlották akkor annak biztosan oka van, gyulladás pedig épp elegendő.


Az, hogy bírja a szemem avagy nem alapon nem érdemes szerintem nekiindulni, mert lehet több kárt okozol vele, mintha meg sem próbálnád.

Esetleg máshova is elmehetsz szemészetre, ha ők sem javasolják akkor semmiképp sem érdemes saját felelősségre.


Én amondó vagyok, hogy a látással kapcsolatos dolgokat bízzuk szakemberre.

Erre legjobb példa amikor az emberek bemennek a Penny stb boltokba és elkezdenek az ott árult ki tudja milyen szemüvegeket próbálgatni. Többet árt vele, mint használ. Ki tudja, hogy az a korrekció neki megfelelő-e avagy sem.


Szemüveg nem mindenki által kedvelt kiegészítő, de nem lehet vele mit tenni.

2019. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menj el egy másik orvoshoz is! Ha több szemorvos egyöntetűen nem ajánlja, akkor hagyd. Egy tanács: konkrétan a napi lencsére kérdezz rá! Az sokkal biztonságosabb. És semmiképpen se aludj benne!
2019. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!