Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét, PRK,...

Lézeres szemműtét, PRK, Lasik? Segíts!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék lézeres szemműtétet, de teljesen tanácstalan vagyok.


Két klinikát választottam ki, az egyik az Optimum a másik pedig a Budai Szemészet.


Mindkettővel beszéltem, de még mindig nagyon bizonytalan vagyok, mindkét oldalról mást mondanak és neten is tele vannak az oldalak ellentétekkel.


Prk: alap dolog, fél év fájdalom de utána minden jó lesz, csak addig bírja ki az ember, plusz szemüveg stb


Lasik: műtét után már látok is, viszont sok helyen írják, hogy milyen veszélyes a hegek miatt és ütés esetén leválik pl. légzság, más oldalak pedig írják, hogy már nem is végzik a szövödmények miatt.


Sajnos a modernebb Femto-t nem engedhetem meg magamnak, jelenleg kb 350ezret tudnék rászánni, így maradtak ezek a kezelések, de most már kezdem inkább elengedni a dolgot és maradnék a lencsénél, pedig nagyon szeretném, de most már eléggé félek, főleg, hogy a két klinika egymást is szapulta, illetve mindkét helyen ajánlották azonnal a "modernebb, de egy életre" marketing dumákat, azaz fizess egy fejletebb eljárásért, hiszen csak egyszer kell megcsinálni és az a plusz 150-200ezer már mit számítana. Sajnos engem az ilyenekkel azonnal ellehet veszteni, amikor csak burkoltan azt szeretnék, hogy fizess többet.


Kérlek segítsetek, melyik klinikát válasszam, Lasik tűnik a jobbnak, de megvakulni vagy baleset utáni szemproblémákat sem szeretnék.


Nagyon kérlek osszátok meg a tapasztalataitokat, mennek majd a zöld pacsik!



2019. okt. 27. 11:22
 1/10 anonim válasza:

Szia, nekem már 2 éve műtötték a szemem a Budaiban, én csak ajánlani tudom azt a helyet! :) Nagyon rendesek :)

Én Opti-lasik-et választottam, utána pár hétig 2féle szemcseppel csepegtetnem kellett, egyáltalán nem fájt nekem műtét után sem a szemem,talán első egy-két napban idegen test érzés volt de ennyi, a szememen a heg is az 1 hetes kontrolnál azt modnták,hogy szinte nem is látszik, bár gondolom egyén függő :)

2019. okt. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fél év fájdalom??? Nagyon maximum 1 hét, de nekem pl kb 10 perc volt. Azt se fájdalomnak nevezném, csak szúródott egy kicsit.
2019. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Akkor érdemesebb az olcsóbb PRK-t választani, amivel nem jár szövödmény?


Eddig ez a féléves gyógyulás tartott vissza tőle, plusz a 6 hónapos folyamatos csepegtetés és szemüveg viselés.


Mentek a pacsik!

2019. okt. 27. 17:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Hat a gyogyulas meg tobb is mint fel ev, de igazan nem lenyeges, par nap utan mar eleg jol latsz ahhoz, hogy barmit csinalj (akar vezess is), meg ha nem is 100%-osan.

Csepegtetes nem olyan nagy cucc, elejen napi 5x kell, aztan 4x, 3x, 2x, napi 5 percnel nem vesz tobbet igenybe, nem hiszem, hogy ez olyan nagy aldozat lenne...

Ami tenyleg idegesito, az a fel evnyi napszemuveg. Muttesd tavasszal, nyaron nem gaz napszemuvegben jarni, viszont telen eleg fura :) Persze telen meg hamar sotetedik es amugy is kevesebbet van az ember a szabadban, tehat osszessegeben kevesebb ideig kell hordani, ugyhogy annak is megvan az elonye. Amelyiket jonak latod.

2019. okt. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andásss válasza:

Hát nem tudom, hogy mennyire volt alapos az utánajárásod, de kihagytad a legnagyobb klinikát a Sasszemklinkát és gondolkozol a hagyományos lasikon... ami hát valljuk be, évtizedekkel le van maradva a kétlézeres femtohoz képest. Nézd meg ezt a videót, aztán válassz. https://www.youtube.com/watch?v=RHSaryNnE3E&t=8s

Szerintem várj egy fél évet, gyűjts még hozzá pénzt, úgyis jön a karácsony és válaszd a femtot. :)

2019. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sógornő jelöltemnek épp most ebben a pillanatban műtik a szemét:DD

Vele a Sasszemen bunkók voltak, ezért másikat választott. A legmodernebb szemműtétet és fizethet részletben. Nagyon sok helyen van részletfizetés, szerintem fizesd részletben és válaszd a legmodernebbet. Már másnap jól fogsz látni és visszatérhetsz a napi rutinodhoz. Később lehet visszaüt majd, ha most nem ezt választod, ha visszaromlik a szemed és nem lesz értelme az egésznek.

2019. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ismét, Sasszemmel kapcsolatban nekünk is vannak negatív tapaszatalataink sajnos.


Jelenleg a Femto kezelést érzem legjobbnak, igazából az tartott vissza leginkább a lebenyes kezelésektől, hogy félek egy esetleges baleset esetén leválna a szememről a lebeny.


Szerintem a Budai Femto kezelését fogom választani november vége, december elején, de addig is nyugodtan várom a többi tapasztalatot, hátha másnak is hasznosak lesznek ezek az infok. :)

2019. okt. 29. 19:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozza, 1000 eves gepuk van, sokkal modernebbek vannak ma mar, mint a Budainak.
2019. okt. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én megengedhettem volna magamnak bármelyik típusú műtétet (pénzben meg orvosilag), mégis a PRK-t választottam. Utánaolvastam alaposan, melyik mit tud, és egyértelműen ez tetszett a legjobban, mert teljesen begyógyul, és olyan, mintha így születtem volna. Ezért feláldoztam 1-2 hét kényelmetlenséget. Egyébként meg nem is volt annyira kényelmetlen, mint amire számítottam. A 8. napon már mentem dolgozni, és olyan 2 hónap után már el is felejtettem, hogy valaha szemüveges/kontaktlencsés voltam. A napszemüveget én sem szeretem hordani, pedig hát kellene műtéttől függetlenül is.


Természetesen a Sasszemnél voltam, fel sem merült bennem, hogy máshova menjek. Nekem semmi problémám nem volt velük. Mondtam, hogy PRK-t szeretnék, és ennyi volt, nem próbáltak rám beszélni semmit.


Szerintem te is olvass utána alaposan, hogy mit tud a PRK és mit a modern lebenyesek (sima Lasiket ne csinálj). Rá kell szánni az időt. Igazából egyik sem jobb a másiknál, igény kérdése.

2019. okt. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ezek az infok honnan vannak, de én beszéltem mindegyik klinikával.


A sasszemnek egy Schwind 500e lézere, a Budainak egy Schwind 1050RS, az utóbbi a legmodernebb 1050hz gép, míg az 500e csak első generációs 500hz-es gép.


[link]

2019. okt. 30. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!