Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tudnék ezek után tenni,...

Mit tudnék ezek után tenni, hogy ne fájjon a szemüvegtől "szerintem" a fejem?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Ezt annak idején én írtam ki kérdésnek:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__1004..



A szemész szakorvos azt mondta hogy szerinte ilyen gyenge dioptria amúgy sem okozhat fejfájást...........de nem tudok amellett a tény mellett elmenni, hogy amikor elmegyek fürdeni és leveszem a szemüveget azonnal megszűnik majdnemhogy teljesen a fejfájásom. Szóval azért ez akkor is gyanús.........


Azóta készítettem egy új keret nélküli, fúrt szemüveget (dioptriája ugyanaz mint az Ofotértesé, Nyers visus: 0,4 illetve 0,9) (ebben is fáj a fejem ugyanúgy):


J: -0,75

B: -0,25


Szemészeten mért értékek a következők (szubjektív látásvizsgálat most nem történt):


Autorefraktométer:


J: -0,75

B: -0,25 Cyl -0,25 Ax ?? fok


Pupillatágításban/ sugárizombénításban mérve (cicloplégiában):


J: -1,25 Cyl +0,75 Ax81 fok

B: -0,5 Cyl +0,5 Ax ?? fok


?? azért írtam a cylinder fokához, mert nincs nálam pont az a papír mivel elutaztam külföldre 1 hétre.


A szemész szakorvos azt mondta, hogy csak a szubjektív vizsgálat eredménye számít, az alapján írunk fel szemüveget, és az én esetemben ez a látásprobléma szubjektíven nem jelenik meg.......úgyhogy a fejfájásom okát inkább a Neurológián kéne keresni.


Azt hallottam hogy a pupillatágításban mért dioptriát is néha fel szokták próbáltatni, nyilván amikor a pupillatágító hatása elmúlik. Az én esetemben erre nem került sor.


Ezekben az értékekben tényleg nincs semmi gyanús??


Nem lenne érdemes a pupillatágításban mért dioptriát egy az egyben felpróbálni?


U.i: Kezdek nagyon elkeseredni.....már arra is gondoltam hogy esetleg vidékről (pécsről) felutazok Budapestre, mivel azt hallottam hogy a Budapesti szemészeti klinika nagyon profik, ők aztán nagyon értik a dolguk. Csak nem tudom most már mi legyen?


2019. okt. 29. 19:23
 1/1 anonim válasza:
Nekem anno a fejem fájt a szemüveg től,azt megoldotta még egy szemészeti vizsgálat,az előzőnél elmért valamit az orvos
2019. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!