Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a véleményetek a lézeres...

Mi a véleményetek a lézeres szemműtétről?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodok hogy ráveszem magam de picit ijesztőnek tartom hogy ideiglenes látás vesztés is van a műtét közben. Ugyan akkor zseniálisnak tartom hogy 10 perces műtéttel másnap jól fogok látni :) picit futurisztikus és ijesztő is egyben :)

2020. febr. 22. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én eddig csak jó véleményeket hallottam róla
2020. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Azt fogod bánni utána, hogy nem előbb csináltattad meg. Zseniális szerintem.
2020. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Életem egyik legjobb döntése volt hogy megcsináltattam, annak ellenére hogy szemszárazságot okozott. Elvagyok vele szemcseppel, de az se kell mindig.
2020. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én amitől főleg félek :

Nem érheti szemet víz egy hónapig - akkor hogy mosom az arcom? Ettől teljesen a hideg ráz :D

Pillanatnyi látás vesztés- végem lenne abban a pillanatban

Idegen test érzés a szemben - megint a hideg ráz

Ilyen kis hülyeségek nem tudom hogy hogy bírnám félek a komplikációtól hogy pont velem lesz valami műtét utáni baj :(

Soha semmimet se műtötték kórházban sem voltam soha kivéve mikor megszülettem:D

2020. febr. 23. 10:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is több eljárás létezik. Nem tudok ilyenről hogy víz nem érheti 1 hónapig, legfeljebb az első pár napban. Nekem pár napig érzékeny is volt a fényre nagyon, ezért bennt voltam a házban. Az idegentest érzést úgy képzeld el mintha egy porszem belemenne a szemedbe. De megvan a tudat hogy ilyenkor ez normális, ezért nem olyan zavaró. 6 hónapig napszemüveget kellett hordanom, ezt is túlélem. Szemcseppel kellett használnom 6 hónapig, és ez idő alatt havonta kontroll is volt. PRK lézeres volt, mert akkor még ez volt ott ahol én csináltattam. Úgy látom azóta van fejlettebb is.

Én úgy voltam vele hogy ez az ára hogy jó legyen a szemem, úgyhogy ezeket a dolgokat elviselem cserébe, és megérte. Egy ismerósöm is megcsináltatta, neki nem volt ilyen mint nekem, ő hamarabb "felépült". Ő egy másik eljárással csináltatta mint én.

[link]

[link]

2020. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Most még persze hogy mindenki azt mondja, milyen jó. A páciensek 90%-a 10 éven belül csináltatta meg a szemét. Majd akkor lesznek hiteles és átfogó vélemények a szemműtét hatékonyságáról, amikor eltelik kb 20-30 év. Ki mennyire fog jól látni akkor? Öreg korban mi fog történni a szemmel, amiről leszedték a természetes módon és nem véletlenül fejlődött szaruhártyát? Beleszólni a természet rendjébe soha nem bölcs ötlet. Engem minden szemorvos lebeszélt a műtétről eddig.
2020. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
5-ös, tök jó hogy az általad belinkelt oldalon konkrétan SEMMIT nem írnak a valós kockázatokról. Nem írnak az ellenük folyó perekről, mert voltak akik a műtét után fél-egy éven belül szinte teljesen megvakultak. A garanciájuk is csak arra szól, hogy ha elrontanak valamit, akkor visszadják a pénzt. Tök jó. Végül is csak a látásáról van szó az embernek. "Bocsi, megvakítottunk. De nem kell fizetned érte!"
2020. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért linkeltem be hogy megmutassam hogy most már van fejlettebb is mint amikor én csináltattam 12 éve, milyen lehetőségek vannak, mi a menete, és mennyibe kerülnek. És nem a szaruhártyát szedték le, hanem a felületén lévő hám réteget. Az a prk. De azóta van már sokkal jobb eljárás is. Nagyon sok pénz van benne, úgyhogy folyamatosan fejlesztik a műszereket, módszereket.
2020. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
57%

Elnézést, de a válaszoló aki az ördögöt festi a falra: utánanéztél, hogy hogyan működnek ezek a műtétek? Tegyük fel igen, nem szeretnék kötekedni, no offense, de a véleményemet én is megosztom.


Most kérdem én, ha a pék a fehér kenyérből él amit süt, akkor miért mondaná azt a vásárlóinak, hogy a ne egyenek nyomi pékárúkat tőle, mert azok egészségtelenek? És megjegyzem, azzal nem szólnak bele a természet nagy rendjébe az orvosaid, hogy szemüveget adnak rád? :D És ugyanígy, az orvoslás úgy összességében, nem az egyik legnagyobb beleszólása természet dolgaiba? :D Meghosszabbítjuk az életünket, küzdünk a halál és egyebek ellen. Remélem értitek mire gondolok.


Na meg hol vannak azok a bizonyítékok amiket felhozol a műtétek ellen? Én elhiszem, hogy vannak ilyen perek, és tényleg több, mint borzasztó lehet elveszteni a látásunkat, de ugyanakkor kockázat nélkül, nincs nyereség. Mellesleg vannak klinikák akik vállalják a garanciában, hogy bármely probléma esetén újraműtenek. Itt gyakorin több véleményt lehet találni olyan emberektől akik már 20 éve megcsináltatták. Azóta csak fejlődött az ipar, szerintem érdemes többször nekifutni és kutatni, nem egyből a kútba dobni a kérdést. :)

2020. máj. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es, az államilag fizetett szemorvosnak miért érné meg lebeszélni az embereket a műtétről? Ők nem kapnak azért plusz pénzt, hogy mennyien járnak hozzájuk, ők közpénzből megkapják mindig a pontos fizetésüket. Felesleges lenne ilyesmikkel taktikázniuk, főleg hogy rohadt nagy orvoshiány van. De ha mégis ezt tennék: miért szemüveges minden szemorvos? AKÁRMELYIK akikkel eddig találkoztam? Ennyire komolyan veszik a "bizniszüket", hogy még magukat is beáldozzák a szemüvegesség oltárán? Nyilván nem tudok ide peres linkeket beküldeni, de ha valaki beperel egy céget, nyilván nem fogja beszkennelni és feltölteni google keresőbe. Amúgy meg a szemklinikák elég sokat fizetnek a google-nak, hogy csak pozitív tartalmak jelenjenek meg róluk, ezt egy programozó ismerősöm mesélte. Igazából a nagy cégek mind ezt csinálják. Szerződésben vannak a google-el, és a negatív kritikákat vagy letiltják, vagy a 68.ik oldalra pakolják hátra. Én sem akarok senkit meggyőzni, engem nem érdekel ki mit művel a szemével. De nekem az egy döntő bizonyíték volt, mikor elmentem a sasszem klinikára szemvizsgálatra, és a közellátásom vizsgálatára adtak egy papírt, különböző betűméretű sorokkal, hogy olvassam el a római IV-es sort. Elolvastam, és utána mondtam hogy a római I-est is simán elolvasom, már pont kezdtem is volna neki, az volt a legalsó, legkisebb betűkből álló mondat, de a doktornő kikapta a kezemből a papírt, hogy "azt nem kell". Utána beírta a kontroll lapomra, hogy "maximális közellátás korrekció: IV". Miközben én láttam a legalsó sort is, ami a valóságban 140% volt. De ezt nem írta bele a jelentésembe. Vajon miért? Csak nem azért, mert ha megműtenék a szemem, akkor azonnal romlana a közellátásom? Akkor valóban lemenne 100%-ra, ami nekem egy piszok rossz üzlet. Nem engedte elolvasni a legalsó sort, nehogy azt gondoljam, jobban látok mint 100%. Nekem egy ilyen kis piszkos trükk is elég volt ahhoz, hogy azonnal kiábránduljak az egészből. Mert ott ahol ez zajlik, van bőven más is...
2020. jún. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!