Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Corneregel szemgél után lehet...

Corneregel szemgél után lehet használni kontaktlencsét másnap?

Figyelt kérdés
2020. febr. 28. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem

A kezelés befejezése után kb egy hetet kell várni


De ha szaruhártya eresedésre vagy szaruhártya sorvadásra kaptad, akkor nem hordhatsz többé lencsét

2020. márc. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem.Hát pont az eresedés miatt használom,mert zavarja a szememet a lencse.Ez a szemgél nem tudja elmulasztani?
2020. márc. 2. 12:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem teljesen, ha nem akarsz megvakulni nem lencsézel többé, pláne nem olyan rosszul, ahogy eddig csináltad
2020. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó most azt te nem tudod megítélni,hogy rosszul csináltam vagy sem.Az egyik szemem bírja,a másik nem.
2020. márc. 2. 17:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha eresedik a szaruhártyád, akkor rosszul használtad, ennyi

Ha leírod mi a kontaktlencse rutinod, akkor azt is megmondom, hol cseszted el.

De még egyszer: ha nem akarsz megvakulni, akkor elfelejted a lencsét, a szaruhártya eresedésr nem vicces és nem visszafordítható

2020. márc. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tiszta kézzel rakom be a lencsét,kivételkor is mindig alaposan megmosom a kezem.Pár évig havi lencsét használtam mindig új tiszta folyadékba raktam a lencsét,utána már napit hordtam sokáig.A lencséket nem hordtam túl.
2020. márc. 2. 20:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem akarok megvakulni,elfelejtem a lencsét.
2020. márc. 2. 20:18
 8/10 A kérdező kommentje:
Elég napi 1-szer este használni ezt a szemcseppet? Nekem azt hiszem így mondták,de a leírásban meg napi 4-et is ír.
2020. márc. 2. 21:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Orvos utasítása szerint


Napi hány órát volt bent a lencse? Heti hány nap szünet volt? Szemcsepp?

Lencse kivesz-leöblít-jelig felöntött tárolóba be-minimum 6 óra a folyadékban-használat előtt öblítve -betakás volt a rutin?

Fél évente ellenőrzés orvosnál?

Myen lencse volt? Hozzá való folyadékot használtál? Elfogyott 30 nsp alatt a 360 ml folyadék?

2020. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy az orvos nem mondta, hogy ne használj lencsét többé, max alkalmanként?
2020. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!