Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A közeljövőben lesz kontaktlen...

A közeljövőben lesz kontaktlencsém, lenne pár kérdésem vele kapcsolatban, ha valakinek volt/van, válaszoljon pls!? (dioptriás)

Figyelt kérdés

Ha elmegyünk, gondolom először megvizsgálják a szemem, és aztán..? Elmondja a doki, hogy milyen kéne, stb? Aztán mennyi idő után kapom meg? Vagy még akkor ellehet vinni ?

És csak átlátszó lehet? (mert hogy ez lenne az első v mittomén) mert én pirosat szeretnék. xD (kékeszöld szemem van)

És kb menyibe fog kerülni?

Köszi a válaszokat, egyéb tapasztalatokat, bármit is szívesen olvasok.


2010. júl. 27. 10:20
 1/3 anonim válasza:

Szia!! :)

Hát amikor én voltam nekem úgy csinta, mint amikor szemészetre mész, aztán oylan dioptriás és görbületű lencsét hoz neked...berakja..és úgy kell lenned egy ideig....nekem pl rohadt durván rakta....de végülis túl éltem némi vérággal, vörösséggel, égő érzéssel, és sok könnyel. Hát először mindenképpen színtelet kapsz....próba lencseként, majd ha jó az a márka, és nem érzed magad vele hülyén meg ilyenek, akkor meg rendelik neked..nekem pl havi lencsém van, de állítólag érzékeny szeműeknek napi lencse kell.... nem tudom...és utánna már választhatsz magadnak színeset is..de figyelj a márkákra...nem mindeggyik lehet jó a szemedhez..állítólag van amelyik allergiát vált ki egyeseknél...legalábbis sokan mondták már... Remélem segítettem.

2010. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megvizsgál aztán ha van nála épp neked való próbalencse akkor odaadja hogy betedd magadnak, mutatja hogyan kell, aztán ki is kell venned, ha ez megy és megfelel a lencse akkor ezzel a lencsével mehetsz majd haza. előtte pedig megrendelitek és 1-2 hét múlva majd be kell menned érte. Ha színes lencsét akarsz akkor mondd a dokinak előre, de valami normális színt válassz, ne pirosat. Úgysem hordanád, nem mindennapra való, legfeljebb buliba egyszer kétszer. Vagy feltűnési viszketegséged van hogy pont pirosat akarsz?
2010. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, nem feltűnési viszketegség, nem másoknak kell tetszenie, hanem nekem. :) és nekem ez tetszene.


Amúgy a doki nem ajánl kontaktlencse márkát? Amit ő jónak látna, hogy az a "betegnek" jó lenne?


Köszi a segítséget.

2010. júl. 27. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!