Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes e drágább szemüveget...

Érdemes e drágább szemüveget venni ? Érdemes igénybe venni egy szemüveglencsénél az extra dolgokat ?

Figyelt kérdés
extra dolgok alatt azt értem amit a lencsékre rá szoktak rakni pl.UV szűrő meg egyebek.
2020. máj. 20. 19:24
 1/2 Vacuolum ***** válasza:
UV szűrő nem árt, ha napszemüvegről van szó, mert a műanyag lencsén átjut az UV és nem feltétlenül tesz jót, ha mondjuk a nyári déli fényben lévő UV-t telibe kapja a szemed a sötétebb lencse mögött tágabb pupillákkal. A többi szerintem csak rajtad műlik mennyire javít a szemed kényelmén.
2020. máj. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TR75 ***** válasza:

Szerintem az UV-szűrő megéri mindenképpen.

Az sem mindegy, hogy műanyag a lencse, vagy üveg. Előbbinél érdemes karcálló(bb) réteget kérni rá, ha érzékenyebb a szemed, akkor sötétítést, vagy fotokromatikus lencsét rendelni (ami fényre sötétedik).

Üveglencsénél a keményítés szerintem nem számít, én üveglencsét használok 20 éve, sosem karcolódott (igaz, jobban kell rá vigyázni; ha leesik a szemüveg, nagy az esélye, hogy törik a lencse).

Ami jól jöhet, a párásodást akadályozó réteg (bár elég egyszerű ezt házilag megtrükközni).

2020. máj. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!