Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan létezik ,hogy cilindere...

Hogyan létezik ,hogy cilinderes szemüveget írtak, majd most az új mérésen mégsincs cilinder ?

Figyelt kérdés
A cilinderes szemüveggel nem láttam , szédültem, összemosódott, most cilinder nélkül tök jó megint. Az előző szemüveg is vilinder nélküli volt. Létezik ,hogy rosszul mértek ?

ápr. 25. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha csak optikusnál mérték géppel, akkor minden további nélkül lehet, hogy rosszul mérték, vagy annyira minimálisan indukált egyelőre a cilinder, hogy orvos még inkább nem írta volna föl. Az, hogy most miért nem írtak cilindert az optikusnál, viszont lehet az is, hogy meg sem nézték, hogy cilinder is kell-e. Nekem kifejezetten magas a cilinderdioptriám, egyértelműen szükségem van rá, hogy jól lássak, mégis jártam már úgy optikusnál, hogy ha nem szólok külön, lemaradt volna.

Mindenesetre érdemes időnként rendes szemészeti rendelésre is elmenni, tudom, macerás, de mégiscsak a “szemed fényéről” van szó.

Mondjuk az is kérdés, hogy mennyi ideig hordtad a cilinderes szemüveget? Eleinte teljesen természetes, hogy rosszul látsz vele, meg kell szokni, de ha hetek múlva is sz.rul látsz az új szemüveggel, akkor vissza kell menni.

ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mekkora a cyl érték, hány dioptria?
ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!