Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Változik a pupilla távolság?

Változik a pupilla távolság?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Frissen csináltattam szemüveget,állítólag semmi nem válltozott csak negyed dioptriával kissebb a lencse ami kell.Elsőre jónak tűnt a szemüveg.Estère már ki akart folyni a szemem tőle.Iszonyatosan irritál.Holnap viszem vissza.Szerintem vagy rosszul mèrtèk be a szemem vagy a lencse rossz.A kèp elsőre tiszta aztán kicsit kèsöbb elkezd homályosodni.Közelre nagyon zavar.Messzire csak elmegy,de az is homályososdik. elvileg nem válltozott semmi csak a dioptria.A pupilla távolság eddig mindkettőnèl egyforma volt.Most megnèztem a papírom amire csinálták a szemüveget azon eltèr 1 mm.Lètezik,hogy válltozik a pupilla távolság úgy,hogy eddig mindig ugyan annyi volt mindkèt szembèl egyforma távolság..Ès nem is volt gond a szemüvegekkel,most meg a mèrès szerint eltèr ès fáj a szemem a szemüvegben.De iszonyat,vissza kellett vennem a règit.Abban meg nem fáj.Minuszos a szemüvegem,ès soha nem fájt a szemem eddig.

2020. jún. 22. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem változik, de 1 mm bőven benne van a mérési hibajatárban és nem szabadna ilyet okozzon.


Mi volt pontosan sz előző szemüveged és a mostani mérési adata?

2020. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az előző szemüvegnèl a máv rendelőben nèzettem a szemem.Az ott kiállított receptre kèszült szemüveg jó volt,csak a szemüveg adatait tudom amit a kicsi lapra írtak bár a kiállított receptre azt sem sikerült pontosan megcsinálni de ott nem tèvedtek annyit mert az a szemüveg nem zavar,bár aztal sem látoktok már rendesen.

De az adatai:

J:-1,25 Pd:29 M 17

B:-1,25 Pd:29 M17

Cyl.1,5

Bár az eredeti recepten Az M adat 18 volt


A mostani,papírt nem kaptam a vizsgálatról.Ezt az optikában csinálták

J:-1,0 Pd:28 M:18

B:-1,0 Pd:29 M:18

Cyl: 1,5

A vizsgálaton az alsó sor betűit felismerni sem tudtam a beállított dioptriával amire azt mondta a nèni nem is kell.De nem válltozott semmi csak a dioptria.

Az előzző szemüvegnèl az is láttam.

20 ève vagyok szemüveges de nèg soha nem fájt a szemem szemüvegtől.Kèt ève 1 dioptriát romlott,szülès után.Most megint úgy èrzem romlott.Megint szülès után de ez császár volt most állítólag javult,azèrt fáj a fejem.De ezzel az újal meg fáj,èg az egèsz szemem.Ès èrzem,hogy próbál fókuszálni a szemem de nem igazán sikerül kitisztítani a kèpet.

2020. jún. 23. 06:58
 3/5 A kérdező kommentje:

A leletemen 2 ève mèrt adatok.

REF:-1.50-0,25. 48o

-1.50-0.50. 67o

CGB:45.75. 46.75 169o


V:0.2-1.25 sph=1.0

0.2-1.25 sph=1.0

Ütki próba: PD 58


T: 18-18 Hgmm

2020. jún. 23. 07:16
 4/5 anonim ***** válasza:

“ bár a kiállított receptre azt sem sikerült pontosan megcsinálni” mi vaaan????


És, ha jól értelmezem, cilinderes lencsét írt fel a szemész és rossz cilindert kaptál

Melyik optika ez? Valami kis sufni vagy az egyik lánc?


Mielőtt mész reklamálni, méresd be a szemüveget egy másik optikában!

2020. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam bent az optikában,jeleztem a problèmám.Szombaton tudják bemèrni a szemüveget.A hölgyel legalább fèl óráig nèztük mi lehet a problèma,vègül arra jutottunk,hogy olyan mintha torzítana picit,plusz cilinder lenne benne.Illetve felmerült az is,hogy a beállított dioptria amit a gèp mèrt sok lehet.Ne hordjam,szombaton bemèrik.


Most előkaptam a 2 ève lecserèlt 0,5 ös szemüvegem hát mit ne mondjak mègbezzel látok a legjobban.


Èrdekes.Elvileg minuszos szem nem tud javulni csak romlani most mègis javult.Meglátjuk mit mèrnek a szemüvegre.Ha jó a benne levő lencse akkor valószínű nagy a dioptria amit mèrtek.


Erre azt mondta a hölgy,hogy persze jónak tűnt a lencse próbánál mert egy minuszosnak minden nagyobb lencse jónak tűnik elsőre csak hordásnál derül ki,hogy mègsem.

Most nem tudom ha a lencse nagy akkor vajon ezt kicserèlik garanciába vagy ez is önköltsèg lesz.

Mivel kicsikkel voltam bent így meg sem kèrdeztem mert már a nagyobbik minden szemüveget levett a kicsi meg kint üvöltött a kocsiba.Eszembe sem jutott csak most.


Amúgy visus optika.

De segítőkèsz volt a hölgy,nem kezdett el hisztizni vagy okoskodni,hogy biztos èn vagyok a hülye.

Latható volt a szemüvegen,hogy mèg a rètegek sem egyformán futnak rajta.Az egyik közèpre hord a másik felfele ível.Ahogy ő fogalmazott.


Nyilván emberek vagyunk tèvedhetünk.

2020. jún. 24. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!