Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse folyadék kicsit...

Kontaktlencse folyadék kicsit "büdös", mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Régóta kontaktlencsézek, de ilyet még nem tapasztaltam. (Színes) kontaktlencsét használok, lassan már egy éve, hogy áttértem az olcsóbb, DM-es tisztítófolyadékra, de soha ilyen problémám nem volt még: büdös, kissé "savanykás" szagú volt ma a folyadék, de nem tudom az okát. Mindig kezet mosok használat előtt, és pár napnál tovább soha nem állt ugyanabban az adag folyadékban (és akkor sem volt soha ilyen szaga).


Valakinek hasonló tapasztalata? Ez normális? Vagy eddig is ilyen szaga lett volna, csak valamiért nem vettem észre? ...


Köszönöm előre is a segítséget!



2020. júl. 4. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megromlott, én nem használnám. Talán meleg helyen volt raktározva.
2020. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mármint a folyadék romlott meg? Hmm... Fürdőszobában tartom, fény annyira nem éri, meg eddig baja sem volt. Neked volt már ilyen tapasztalatod ezek szerint?


Köszönöm a választ!

2020. júl. 4. 17:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Megnézem, vajon csak a tokban lévő romlott-e meg vagy az egész doboz...
2020. júl. 4. 17:28
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az egész doboz volt rossz... Bár asszem, régebben volt felbontva mint 90 nap, talán emiatt.
2020. júl. 4. 17:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom.
2020. júl. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Érdemes ráírni legközelebb, mikor nyitottad meg.
2020. júl. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem bízom ezekben a drogériás folyadékokban. Kizárólag CooperVision oldatot használok.
2020. júl. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7.


Egy ideig én is bíztam benne, csakhogy minimum 4-szer annyiba kerül...

Marketing az egész, ahogy az is, hogy hatszor le kell tisztítani a lencsét egy nap, meg hogy nem szabad egy nappal se túlhordani...

2020. júl. 8. 19:15
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Valóban sokkal drágább, de biztosan nincs is vele gond.


Nem kell hatszor. Este mikor kiveszed, friss oldattal 20 másodperc lencsénként, kicsit kiöblíted a tartót és mehet bele. A túlhordás pedig bele van tervezve a lencsékbe, +5-6 nap esetén még nincs gond.

2020. júl. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!