Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hányas lencsét rendeljek?...

Hányas lencsét rendeljek? (cylinder)

Figyelt kérdés

Eddig tudtam, de most elbizonytalanodtam.


Régóta rövidlátó vagyok, két külön helyre járok szemüveget ill. kontaktlencsét felíratni. De mindig online rendelem.


Utoljára februárban kaptam új szemüveget, -4.75 és -4-25, mindkettőn +0.5 cylinderrel. Most rendelnék lencsét, de a cylinder bezavar.


Nem lehet kontaktlencsét rendelni fél cylinderrel, ezt mondták is, tehát enélkül kell rendelnem. Ez tiszta. De mikor mutattam a lencsésnél a szemüveges papírom, ő azt mondta, nem romlott annyit. (Azelőtt -3.50 és -4.00 volt). Most az ott kapott próbalencsét nyúzom, és megfeszülök, de nem emlékszem, hány dioptriás, azt tudom, hogy biztos nem -4.75-ös a rosszabb. (Mindig nyávogok, hogy a legerősebbet adják, de nem. :D)


Nem tudom, hogy a cylinder hozzáadódik-e a dioptriához, vagy ez teljesen hülyeség?



2020. júl. 13. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb optikában van ingyenes szemvizsgálat szemüveg felírás előtt menj be egybe pár perc alatt megcsinálják az egészet
2020. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de pont a személyes vizsgálatot akarom elkerülni. Kontaktlencse vizsgálat sajnos nem egy pár perc.
2020. júl. 13. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs egy általános képlet vagy formula, ami "megmondja", hogy milyen kontaktlencse kell. Ha az optometrista úgy látja, hozzáadódhat akár, de nem általános. Az illesztő szakember célja, hogy a lehető legjobb látásélességet kapd, így addig matekozik-agyal, amíg meg nem születik a végleges korrekció.


A CooperVision-nek van egy kalkulátora, amibe ha beírod a szemüveged adatait, kidobja a gép által legjobbnak tartott korrekciót:

[link]


Ezt viszont csak saját felelősségre használd! Mindenképp azt javaslom, hogy keress fel szakembert - szánd rá az időd a szemed egészségére.

2020. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, két módja is van a cilinder felírásának.. pl a -4,75 +0.5 = -4,25 -0,5. A pluszos cilindernél hozzáadódik a cilinder értéke is a sima dioptria értékhez is. Viszont vannak bonyodalmak. Bizonyos dioptria felett gyengébb lencse kell, mint szemüvegből. Erre vannak fent táblázatok. Még bonyolultabbá teszi a dolgokat, hogy mivel nincs 0,75 alatti torikus lencse, ezért a sima dioptriához hozzá szokták adni a felét (0,25), és annak megfelelően rendelik a lencsét.

Pl. nekem -1.75 +0.5 volt, azaz átszámítva -1.25 -0.5, ezért -1.5 lencsét adtak.

2020. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A próbalencsét azért kaptad, hogy visszajelezz jó-e és ha jó, akkor rendelnek olyat, ha nem jó, akkor állítanak még rajta. Utána már tudod online is rendelni, mert a lencse dobozán rajta lesz a dioptria. Szóval nem értem miért akarsz itt kavarni, tessék visszajelezni az optikának!
2020. júl. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó a lencse, és rendelnék, csak amikor ezt betettem a szemembe az optikában, akkor ott kidobtam a lencsetartót, amin rajta van a dioptria.
2020. júl. 18. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy az optika rendel neked és a következő adagot tudod már netről rendelni. Általában mindenhol így szokott menni.
2020. júl. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!