Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hirtleen egyoldali látásromlás?

Hirtleen egyoldali látásromlás?

Figyelt kérdés
Nagyjából másfél hete kértem időpontot szemészhez, mert az utóbbi fél évben mindkét szemem leromlott és folyton fejfájás gyötör. Nagyjából ez a telefonhívás előtt egy nappal kezdtem észlelni, hogy a jobb szememmel valami nem oké. Néha nyomást érzek benne, néha olyan mintha valami a szemem elé lógna, kellemetlen érzés van a szememben. Feltűnt hogy a jobb szemem romlott a balhoz képest, nem sokat, szerintem most -0,25 és -0,5 vagy kevesebb lehet az állás. próbáltam szemcseppet alkalmazni, de nem használ, független attól, hogy mennyit olvasok vagy számítógépezek, random rosszabbodik vagy javul az állapota, az hogy mennyit alszok szintén nem befolyásolja a dolgot. Eléggé meg vagyok rémülve, de olyan sújosnak nem tűnik a dolog, hogy pl sürgősségire menjek vagy korábbi időpontot kapjak. Az időpontig van még 2 hét legalább és az állapot már tart 1,5 hete, a látásromlást csak 2-3 napja észleltem.
2020. júl. 17. 09:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Sürgős neurológiai kivizsgálás ajánlott!!!


Ismétlem sürgős! A hozzád legközelebbi neurológiára menj be azonnal.

2020. júl. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
meg is tudod indokolni? Azért hülyét nem akarok csinálni magamból.
2020. júl. 17. 09:36
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

Első vagyok.


A látásromlás lehet sok mindentől, fáradság, erőltetés, életkor, életmód, genetika, ezer és ezer dolog.

Lehet idegrendszeri probléma is.


A hirtelen féloldalas látásprobléma viszont sokkal nagyobb valószínűséggel idegrendszeri trauma!


Ki kell vizsgáltatni, mert nagyobb baj lehet belőle! És azért sürgősen, mert itt sokszor az idő is döntő tényező lehet!

2020. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Dehogy kell neutológiára menni. Marhaság. A szemészet az első! Ha ott nem találnak okot a látásromlásra akkor majd ők adnak beutalót a neurológiára. De ez a sorrend. Ha a neurológiara állitanál be akkor is a szemészetre küldenének át. Ráadásul a szemészetre nem kell beutaló a neurológiára igen. Szóval a szemészetre menj de ne várj 2 hetet. Ez sürgős eset. Ha lehet még ma menj mert sokminden lehet. Pl glaukóma ami nem visszafordítható látásvesztést okoz, apukámnak is volt ilyen hirtelen látasromlása. Neki egy vérrög okoztam. Érmosast csináltak több alkalommal lassan elmúlt de ezzel nem szabad várni. Ezer dolog lehet. És nem mind veszélytelen.
2020. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
4 vagyok az indoklásom hogy galukómás vagyok. Apukám is az. Velünk már történt sok meglepő dolog szemészeti téren. Sajnos már rutinosak vagyunk mivel kell sűrgősen menni és mivel lehet várni. Ez nem az. És féloldali látásvesztés nem feltetlenül neurológiai probléma. Sajnos a retinalevalastól kezdve a hályogon át az érproblémákig bármi lehet. Az ideggyógyaszaton nem tudnak mit kezdeni veled amíg a szemedet nem vizsgálták meg. Neurológiai problema inkább az szokott lenni ha fenyvillanasokat látsz meg cikázó foltokat a látótérben. Nekem az is volt. :) de akkor is a szemészeten kell kezdeni. Majd írd meg mi volt.
2020. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nekem a bal szemem volt tavaly ősszel olyan, hogy mindig homályos volt, mintha full száraz lenne. Nyomattam bele a szemcseppet és picit javult. Mire 1 hét alatt bejutottam a szemészetre, addigra helyre jött. Fogalmam sincs, mi lehetett...
2020. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
5-ös: neked mit mondtad a fényvillanásokra?
2020. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
ilyen villogást meg cikázó fekete pontokat szoktam látni. De nagyon ritkán, azt hittem hogy a szimplán olyan mint az elsötétedő látás hirtelen felállásnál, nem foglalkoztam vele soha, régebben is volt néha-néha. Utána nézek milyen lehetőségeim vannak, aggódom hogy ma már nem kerülök orvoshoz, vagy ha mégis akkor elhajtanak. Köszönöm a válaszokat, ha kiderül valami mindenkép leírom.
2020. júl. 17. 09:59
 9/24 anonim ***** válasza:
*mit mondtak a neurológián
2020. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen helyzetben, azonnal menj orvoshoz, mert nekem pl nem tudták megmenteni a latasom az egyik szememre....kar volt annyit gondolkozni rajta menjek e orvoshoz...
2020. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!