Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hirtleen egyoldali látásromlás?

Hirtleen egyoldali látásromlás?

Figyelt kérdés
Nagyjából másfél hete kértem időpontot szemészhez, mert az utóbbi fél évben mindkét szemem leromlott és folyton fejfájás gyötör. Nagyjából ez a telefonhívás előtt egy nappal kezdtem észlelni, hogy a jobb szememmel valami nem oké. Néha nyomást érzek benne, néha olyan mintha valami a szemem elé lógna, kellemetlen érzés van a szememben. Feltűnt hogy a jobb szemem romlott a balhoz képest, nem sokat, szerintem most -0,25 és -0,5 vagy kevesebb lehet az állás. próbáltam szemcseppet alkalmazni, de nem használ, független attól, hogy mennyit olvasok vagy számítógépezek, random rosszabbodik vagy javul az állapota, az hogy mennyit alszok szintén nem befolyásolja a dolgot. Eléggé meg vagyok rémülve, de olyan sújosnak nem tűnik a dolog, hogy pl sürgősségire menjek vagy korábbi időpontot kapjak. Az időpontig van még 2 hét legalább és az állapot már tart 1,5 hete, a látásromlást csak 2-3 napja észleltem.
2020. júl. 17. 09:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

5. Vagyok. Nekem kétféle volt. Az egyik mikor egy farkasfog szerű fenyes villodzó alakzat jelenik meg a látótérben és emiatt alif látsz fel óraig. Aurás rohamnak hívják. Elsőre elég ijesztő volt. Mivel nekem nem kísérte migrén elküldtek mrire. Nem találtak semmit. Azt mondták van ilyen. Mivel sok évente jön elő elhittem nekik.

A másim típus mikor mindenféle szikrázás meg cikázó fények vannak ezek csak 1-1 pillanatra. Erre azt mondták a szemészeten, hogy üvegtesteválás ami normális dolog a korral jár. Meg lehet kimerültségtől nagy stressztől is.

De volt evy sokkal érdekesebb dolog is pár éve. Reggel felkeltem és az egyik szemembe belelógott a látotérbe egy szürke csík. Akar hova meztem ott volt. Mintha filccel vastahon odahúztak volna egy szürke csíkot. Sötétben meg fenyes csík volt. Azonnal mentem. Agyon vizsgáltak nem jöttek rá semmire úgyhogy adtak beutalót sürgősségivel a korházi szemészetre mert ott jobb gépek vannak. Ott is agyon vizsgaltak, pupilla tágítástól kezdve minden volt. Szerintem az összes létező gépüket kilróbálhattam. Semmi nem derült ki. De másnap mikor felebredtem már eltűnt. Azóta sem jött elő. Ijesztő volt. Egyik orvos szerint ez is az üvegtest leválás miatt lehetett, másim szerint vérrög ment a szívemből a szemembe. A kardiologián elég jót röhögtek ezen az elméleten. Szóval vannak érdekes dolgok. :/ Ha volt valakinek hasonló írja meg :)

2020. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

10. Neked mi volt az ok?

Hirtelen látasromlásnál nem szabad várni!

2020. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
#11, migrén aurám nekem is volt 15 éve jópárszor, mostanában ezek a vakuba nézésre hasonlító fényvillanások vannak. A szemorvosom szerint stressz... Nekem elég sokszor volt vizsgálva a szemem, mert látásjavító lézeres kezelésen estem túl kétszer is.
2020. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Olyan is van éa még a fejem is zizzen egyet közben. Ez valíban nem szemészeti probléma nekem is azt mondták. De ezzel pl már nem rohanok orvoshoz ha nem gyakori. A leszebb az volt mikor a kockás terítő vibrált. Mondjum akkor alig aludtam. Meg egyszer beszívva mindenfél efekteket láttam a falon. Nagyon szépek voltak és színesek ebből kiindulva az agy elég sokmindenre képes szerintem szimpla fáradtság miatt is. A látásromlás azért más eset.
2020. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
úgy néz ki nem fogad egy rendelő sem. Ha sürgősségire bemegyek ott fogadnak ezzel? Mert pl nem vakultam meg, látok rendesen (enyhén homályosan), csak fáj a jobb szemem meg valami fura érzés van benne.
2020. júl. 17. 15:45
 16/24 anonim ***** válasza:
Igen en is úgy mentem be h homályos a latasom és surgossegire mentem, onnan azonnal utaltak is mindenhova surgossegivel
2020. júl. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
#10 voltam
2020. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én felhívnám őket előtte hogy ne menj feleslegesen.
2020. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ha Budapesti vagy akkor Semelweis egyetem szemészetén van sürgősségi ellátás azt írják honlapjukon hogy reggel8-este8ig ott nagyon jó orvosok vannak. A Mária utcában van.
2020. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ez a szombatra vonatkozik vasárnal csak műtetes eseteket fogadnak elvileg azt írják. Majd írd meg mi lett.
2020. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!