Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok ilyen rosszul...

Miért látok ilyen rosszul szemüveg nélkül, ha ennyire kicsi a dioptria?

Figyelt kérdés

Mindkét szemem - 0,5, és csak ennyi, tehát semmi más baj nincs, például cylinder.

A tv-ben a szöveget kb 2 méterről el sem tudom olvasni, és az egész képernyő is homályos. Barátnőmnek rosszabb a szeme, azt hiszem -1 körül van neki, de ő mégis látja..

Csomó ilyen szituációt figyeltem már meg, hogy alig látok el távolra, viszont szemüvegben mindent tökéletesen tisztán látok, és tényleg csak -0,5.

Orvos mérte be a szemem, illetve vizsgálta is meg, szóval semmi más szembetegség nem lehet a háttérben.

Ez mitől lehet? Más is lát ennyire rosszul ilyen kicsi dioptriánál?



2020. júl. 26. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Attól, hogy ekkora dioptriával nem szabadna szemüveget hordani. A szem és az agy készen kapja így a képet és elszokik a kompenzálástól. Aztán ez az eredménye, már fél dioptriával sem boldogul nélküle.
2020. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem hordom csak ha nagyon muszáj, például vezetésnél, szóval heti 1-2 napon 1-2 órát. Amúgy dísznek van. És pont e miatt csináltattam meg, mert akkor is így láttam, mármint a szemüveg megcsinaltatása előtt. Szóval ez biztos nem lehet az oka, amit írtál.
2020. júl. 26. 20:34
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Az emberek látásigénye nagyon különböző.

Nem lehetséges, hogy ha picit is homályosan látsz, azt homályosabbnak ÉRZED mint barátnőd. Lehet, hogy ő is homályosan látja, de attól még el tudja olvasni.. el sem tudnád olvasni? Attól függetlenül, hogy homályos valamennyire.

Lehet, hogy csak az érzetkülönbség van meg, de valós különbség nincsen.

2020. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak úgy tudtam leolvasni, hogy közben erősen hunyorogtam.
2020. júl. 28. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!