Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi okoz ilyen hirtelen látásza...

Mi okoz ilyen hirtelen látászavart?

Figyelt kérdés

Kb egy órán át tart... most kezd helyreállni.


Kétoldali


Részleges.


Vérnyomáseséshez hasonló. Van ugye ilyen, hogy hirtelen felállunk, és akkor nem látunk pár pillanatig. Ehhez hasonló élmény... nem vakultam meg teljesen, inkább csak a periféria szűkült be. Illetve teljesen jól érzem magam, nem érzékelek „aurát” vagy vérnyomásproblémát, nem szédülök (mérni nem tudok).


Sokat bámulom a kijelzőket. Szemüveg nincs.

Étkezdem rendesen, odafigyelve, hogy ne legyen hiány semmiből.

Kialvatlan lehetek picit talán.

Meg a meleg... sokat iszom, megy a ventilátor. Elégge száraz lehet a szemem, de fájdalom nincs.


Nagyjából ennyi, más tényező nem jut eszembe.


Köszönöm a segítséget!


2020. aug. 4. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Valami olyan agyi esemény, ami miatt azonnal kórházba kéne menni.
2020. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet migrénaura?
2020. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1, remélem nem. Nem tűnik olyan súlyosnak. De kértem felügyeletet, félóránként felhívnak.


2, köszönöm a tippet! Ez a rész, hogy utána fejfájás jön, nagyon stimmel, mert most már ezt tapasztalom.

A látásra is rá tudom fogni, hogy olyasmi volt, mint a wikipédia leírásban... nagyon gyanús ez így.

2020. aug. 4. 13:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos sokszor van. :/

Írj nyugodtan, ha tudok segíteni.

Kettes voltam.

2020. aug. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elmúlt nagyjából, úgyhogy ez ennyi volt.


Nagyon sajnálom, hogy te sokszor tapasztalsz ilyet! Szörnyű dolog ez.

Mindenesetre jelzésnek veszem, hogy ideje egészségesebb, aktívabb életmódra váltanom 🤔 megtapasztaltam milyen leszek öregen. (Most 28 vagyok)

2020. aug. 4. 14:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon kellemetlen.

Én 25 vagyok, de már gimis koromban is előfordult sajnos. :(

Ez ilyen. Ha érzed, inkább pihenj le sötétben, mert a fény / számítógép csak ront rajta.

2020. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kettes voltam.


Illetve a hideg kóla szokott még segíteni ilyenkor. :)

2020. aug. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 VZ2 ***** válasza:
14 éves koromtól kezdve volt ilyesmi, 2-3 évente összesen kb. 3-szor, hogy "C" alakban elkezdett beszűkülni a látótér. Nekem mindig jobb alsó részről indult, és haladt a látótér közepe felé. Majd 20-30 perc múlva lassan elmúlt és újra jól láttam. Első alkalommal persze nagyon megilyedtem, hogy meg fogok vakulni. A látóidegnél lehetett ilyenkor valami átemeti zavar... Persze én nem vagyok orvos, hogy tudjam pontosan, hogy mi volt ez, de ezt mondta egy egyetemi optikával foglalkozó tanár, aki maga is tapasztalta ezt a dolgot. Az utoldó alkalom egy írásbeli vizsga közben volt és 10 percig bizony nem nagyon tudtam olvasni, csak angy nehezen úgy, ha mellénéztem az aktuális betűnek.
2020. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!