Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Árthat a szememnek, ha így...

Árthat a szememnek, ha így veszem ki a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Harmadik alkalommal mentem vissza az optikushoz, mire végre sikerült kivennem mindkét lencsét a szememből. Eleinte azt mondták, hogy nem nyomom elég erősen a széleit, pedig már fájt. Valószínűleg hiányzik még a rutin a technikámból, viszont az utolsó alkalommal egy más módszert alkalmaztam a lencse kivételéhez, mégpedig, hogy a hüvelykujjam körmét a lencse alá helyeztem, a mutató ujjammal pedig nyomtam, így le tudtam választani a szaruhártyáról. A próbálkozásaim elején mondták, hogy nem kell félnem, nem tudom megkarmolni a szememet. Viszont most pont bevörösödött azon a részen, ahol a körmömmel próbálkoztam. Kicsit fáj is, de idővel elmúlik. Azt szeretném kérdezni, hogy ez a technika árthat a szememnek? És ha igen, tudtok ajánlani más technikákat, amik biztonságosabbak, és nem is fájnak annyira?

2020. aug. 11. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Mielőtt kiveszed, cseppents a szemedbe szemcseppet vagy a lencseápolóból egy-két cseppet (peroxidos ápolóból ne cseppents, mert marni fogja!). Így könnyebben kijön. Én simán egyik ujjal felül, másik ujjal alul fogom meg a lencsét. Ha nagyon kiszárad a szemem, akkor nehéz kivenni.
2020. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!