Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencse káros lehet a...

A kontaktlencse káros lehet a szememnek?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy akik nem múltak el 18 évesek azoknak káros a kontaktlencse hordás.Ez igaz?.



13l



2017. márc. 19. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nem kortól függ. A mai modern lencsék ha a minimális előírást bétája az ember, semmi kárt nem okoznak. De a szemed nem biztos hogy bírja, ezért kell először szemesszel, vagy optometristaval megnezetni -mivel te meg6nagyon fiatal vagy, szemész kell hozzá.
2017. márc. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor az nem lenne biztonságos internetről rendelni?Mert még nem voltam szemvizsgálaton.
2017. márc. 19. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Hat nagyon nem. Nem tudod, hogy a szemed alkalmas e rá, hogy milyen dioptria kell -nem mindig azonos a szemüveggel -, mi a görbületi méret, hogyan kell betenni, kivenni. ... Ha már megvizsgaltak és a probalencse is jó volt, akkor, de csak megbízható helyről
2017. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lenne biztonságos. Nem csak dioptriát néznek a lencsénél, hanem a szemlencse ívét is, az alapján választják ki neked a megfelelő lencsét. Ha évek óta ugyanazt használod és tökéletesen tisztában vagy vele, akkor lehet netről kísérletezni, anélkül nem ajánlott.

(Horrorsztori: ha rossz az íve a lencsének és nem fekszik fel rendesen, simán lehet belőle műtét, pl. feltapad a szemhéj belső felére, befordul a szemgödörbe... Létező dolog.)

Az meg a másik, hogyha nem volt még lencséd, a szemésznél megtanítanak a helyes ki- és behelyezésre. Ha úgy ítélik meg, hogy ezt nem tudod biztonságosan megtenni, nem is kaphatsz lencsét.

Mikor anno én voltam betanításon, volt egy 14 éves kissrác, aki így járt. Hiába akarta nagyon, egyszerűen képtelen volt úgy a szemébe nyúlni, ahogy kellett volna.

2017. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. márc. 20. 19:39
 6/6 szamo77db ***** válasza:
Dolgoztam szemészeti szakrendelésen. Az egyik doktornő használt kontaktlencsét, de csak módjával. Napi 3-4 órát összesen. Mikor megjött a rendelésre, már vette is ki és feltette a hagyományos szemüvegét.
2017. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!