Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül a kontaktlencse...

Mennyibe kerül a kontaktlencse havonta vagy hogy van ez ?

Figyelt kérdés
Rossz a szemem és igazából van szemüvegem de gyűlölöm igy nem is hordom... a szemem csak romlik de nem bírom pár óránál tovább elviselni magamon a szemüveget. Kontaktlencsén gondolkoztam de azt mondják sokba kerül.

2020. aug. 12. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kerül sokba. Nekem fél éves adag került kb. húszezer körülibe.


Lehet egyszer hordható, és többször hordható.


Az egyszer hordhatót egy napot lehet csak hordani, után ki kell dobni.

A többször hordhatót akár egy hónapig is lehet hordani, utána kell kidobni.


Mindkettő között van lágy és kevésbé lágy lencse. Vannak olyan lencsék, amikben még aludni is lehet (mondjuk nem minden esetben ajánlott). A lényeg, hogy extra lágyak.


Értelemszerűen, az extra lágy, 30 napig hordható lencse a legdrágább, nekem ilyen van. Ebből van 6 hónapra való adag, és 20 ezer körül fizettem.


Kell hozzá viszont ápolófolyadék. Víz nem használható, az extra lágy lencséhez főleg nem, erre nagyon figyelj. Kb. 2-3 hónap alatt el is fogy egy ilyen folyadék, ami 3-4 ezer körül van. Az extra lágy lencséhez külön folyadék van, tehát mindegyik minőségű kontaktlencséhez kicsit más ápolófolyadék kell. Majd a papíron rajta lesz milyen lencséd van, és majd megnézed milyen folyadék kell hozzá, valószínű fognak ajánlani is.


Bátran válts kontaktlencsére, esetleg váltogasd a szemüveggel, amíg szokja a szemed, vagy ha elfárad a szemed.

2020. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kontaktlencsét úgy kell levenni, hogy megcsíped valahol a szélén. Nem középen, hanem a szélén, én általában valahol alul vagy oldalt szoktam. Ujjbeggyel csináld, ne körömmel és ne ujjheggyel.

Ha megcsíped, felgyűrődik, és akkor le lehet venni. De te majd úgyis kitapasztalod.


Vigyázz, hogy mindig tiszta kézzel vedd föl/vedd le, és jó alaposan öblítsd el a folyadékkal, mert nem maradhat szárazon. Rajtad a szemed nedvesíti, de ha leveszed és kiszárad, akkor valószínű el kel majd dobni, tehát vigyázz rá, nehogy kiszáradjon, mindig ápolófolyadékba rakd el.

2020. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ milyen lencsét hordassz: márka, lágy vagy kemény lencse. Én lágy nem cséket hordok. iWear oxygen márkájú lágy lencse. Két dobozzal kell vennem mivel a két szememnek különböző a diuptriája. A két dobozba összesen 6 pár, 12 db lencse van ez fél évre elgendő. A két doboz kB. 23 500ft, törzsvásárlói kedvezménnyel kB 20 300ft. Tehát egy évre nekem kB. 40 600ft
2020. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!