Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül egy kontaktlenc...

Mennyibe kerül egy kontaktlencse? Ezt havonta kell váltani? Mekkora dioptriáig adnak?

Figyelt kérdés
Kontaktlencsét szeretnék, de még sosem volt...A szemüvegem -5,25 és -5,30 dioptriás.

2012. nov. 26. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
3 hónapra való kontaktlencsét már kapsz 6780 Ft-ért is egy jobb minőségű lencséből. Plusz a tisztító folyadék, az mondjuk ennyi időre még 2690 Ft és negyed évig van lencséd. Én az eoptika.hu-n szoktam vásárolni. Korrektek, gyorsak, olcsóak és ingyenesen szállítanak. A bolti árak ennek több mint duplái. Menj el egy optikushoz és kérj próba lencsét. Az optikus megtanítja hogyan kell betenni, kivenni, tisztítani. Ne dobd el a lencse tartóját, mert rajta lesznek a szemed adatai. Vagy fizesd ki a kb 5000 Ft-os vizsgálat díját és akkor kötelesek kiadni a vizsgálati lapot. Azon minden rajta lesz. Ajánlani fog lencsét, annak a márkáját jegyezd meg. A lapon a DIA az átmérője a lencsének (14.0 v 14.2 mm) a BC az a görbület, a dioptriádat meg fel fogod ismerni. Ha ezek az adatok megvannak, és az ajánlott lencse márka, akkor már tudsz online is venni.
2012. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit én használok az 3 hónapra 6790Ft és ez +8tól -12 dioptriáig van. A folyadék 2890FT és felbontástól számított 3 hónapig jó és addig ki is tart.

Internetről rendelem a lencsek.hu -ról.


Én most a Rossmanban vettem 1200ft-ért folyadékot, még nem bontottam fel de ha beválik akkor marad. Ehhez tárolót nem adnak és az meg 300FT. A tárolót időnként cserélni kell.

2012. nov. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de jó, köszönöm!!:) majd akkor megkérdezem szemészeten, sokat segítettetek!:D
2012. nov. 28. 14:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lencsém 5600 ft 3hónapra. Rossmannos folyadékot 800 ft-ért szoktam venni, az is 3 hónapra elég.

A szemüveg dioptriája más, tehát lencséhez először is kell egy vizsgálat.

2012. nov. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!