Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegem lesz, mire számítsak?

Szemüvegem lesz, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Távolra nem látok jól, ezért kb. másfél hét múlva szemészetre megyünk. Milyen „tünetekre” számíthatok, ha felveszem a szemüveget? Fejfájásról hallottam, másról még nem igazán, de biztos vagyok benne, hogy több minden is előfordulhat.


Ha valaki már átesett az első szemüveg-használatán, el tudná nekem mesélni, milyen tapasztalatai voltak?



2020. aug. 19. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először furcsa lesz, mert a szemüvegen "belül" élesen látsz, de azon "kívül" homályos lehet, szóval a kétféle élesseg zavarhat. Nekem pl. a lépcsőzésnél volt fura, illetve ha a járda nem egyenes. Egy-két napig szoknia kell, először inkább otthon viseld, amíg hozzaszoksz.
2020. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is távolra nem látok jól, és már akkor mentem szemészhez, amikor kb 3 méterig nem láttam el tisztán. Egyből 3-as dioptriát kaptam, azt kérdezték, hogy a francba közlekedtem eddig!? :D

Először nagyon furcsa volt. Távolabbra elnézve újra rácsodálkoztam a világra, nem hittem el, hogy a szomszéd almafáján tisztán látom az almákat, és a szemben lévő hegyláb erdején a fák nem csak összemosódott zöldes-barnás folt, hanem ott fák vannak. :) Lépcsőn közlekedni nagyon fura volt, azt éreztem, hogy szédülök. A közeli tárgyakat, pl. tányér, sokkal kisebbnek láttam hirtelen, mint amekkora valójában. Hatalmas élmény volt, hogy újra tisztán látok. Nekem ami fura volt még, az amit előttem is írtak, hogy először zavaró, hogy szemüvegen kívül homály van, de ezt, illetve a szédülés érzést kb. 1 hét alatt leküzdöttem. Azt mondják, fontos, hogy amikor ébren vagy, azonnal menjen fel a szemüveg, és csak este vedd le, tehát ne csináld, hogy csak néha hordod, mert nem fogod megszokni.

2020. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

fira lesz. :D

ha cilinderes lesz a szemüveg akkor még furább.

általában nem ott vannak a tárgyak ahol látod és mellé nyúlsz. ne aggódj néhány nap alatt megszokod az új látásd! és sokkal jobban is fogod érezni magad, mert látsz!


ha fáj a fejed az nem jó!!!!!

a jó szemüggel nem szabad tapasztalnod mást csak azt, hogy jobban látsz! ha sokáig fáj a fejed akkor nem jó a szemüveg és erőlködnek a szemeid és agyad, hogy jó lásson - de nem tud, mert nem jó a szemcsi.


meg kell szoknod a rutint: szemüveg fel, le, törlés, elrakás, vigyázás rá, foglalkozás fele, stb. ebbe hamar bele lehet tanulni.

2020. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat fognak segíteni :)) <3
2020. aug. 20. 07:39
 5/6 anonim ***** válasza:
A keretet lesz fura megszokni nem a lencsét.
2020. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megvan már a szemcsid? :)
2020. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!