Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valahogy javítható kis mértékb...

Valahogy javítható kis mértékben a szem, illetve a romlást meg lehet előzni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Néhány héttel ezelőtt voltam szemészeten, az eredmény a következő: Jobb szem: SPH -0.5, CYL -0.75, AX 10°, PD 29.0; Bal szem: SPH -0.5, CYL -0.75, AX 10°, PD 30.0. Van szemüvegem, amit hordok is pl. TV nézéshez. Közelre nem hordom. A fejem elég ritkán szokott fájni, inkább a szemeim szoktak, és eléggé szárazok is a szemeim mindig. Egy nagyon kis javulást jó lenne elérni valahogy, de mivel a szem alakja és a szaruhártya is változik/változhat az évek alatt, így ez nem nagyon lehetséges igaz? A szemtréning nem tűnt túl hatásosnak 4-5 hónap alatt se, lehet átverés az egész. A sok közelre nézés elkerülhetetlen, szerintem emiatt romlott, 5-6 éve még sima -0.5 volt mindegyik szemem. 1-2 éve még közelre is jobban láttam. Ilyen kis értéknél gondolom nem csinálnak lézeres szemműtétet sem. Korom 28. Ez a mostani vizsgálat eredménye nagyjából jónak számít még? Valamit lehet tenni a szemszárazság és szemfájás ellen? (Szemcsepp nincs mindig kéznél). Valahogy megelőzhető a szemromlás, vagy ez főleg genetika és munkától függ?

2020. szept. 9. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy rendszeres időközönként pihentesd a szemed. Ha olvasol, számítógépezel, legalább óránként tarts 5-10 perc szünetet, amikor a távolba nézel. Szemszárazság ellen lehet kapni műkönnyet, nedvesítő szemcseppet. Esetleg ha eszedbe jut, igyekezz tudatosan többet pislogni!
2020. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Az ilyen kis szintű asztigmiát szerinted megcsinálnák lézeres szemműtéttel? Vagy ilyen kis értékkel nem érdemes foglalkozni annyira? Az hogy távolra sosem láttam tűélesen az nem zavart soha, de ez az asztigmia dolog eléggé szívás, ha felmenne 0.5-re totál megkeserítené az életem. Eleve hogy mitől lett a 0.25, az is rejtély.
2020. szept. 14. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem nagyon kis dioptriát nem kezelnek lézerrel, de szoktak lenni ingyenes állapotfelmérések néha.

Nekem egyébként túlterheltségtől, kimerültségtől romlott a látásom kb pont ennyi idős koromban. Amikor elmúlt a kiváltó ok, akkor sokat javult. Az agy korrigálja a képet, de ha túl fáradt vagy, akkor már nem megy neki. Lehet ilyentől is.

2020. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nos túlterheltség, kimerültség az van bőven, hiszen 3 műszakba nyomom ezt a szart már jóideje, ami sokszor eléggé megvisel. Ezalatt alakult ki ez a kisfokú astigmia, kb. 1 éve észlelem hogy jelen van. Sokáig azt se tudtam mi ez. Elvileg megváltozott a szemgolyóm alakja az elmúlt években és ez okozza. Ha véget is érne ez a túlterheltség, attól félek hogy az astigmia nem tűnne el, azt olvastam róla hogy nem tűnik el.
2020. szept. 16. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!