Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem tudott segíteni az optikus...

Nem tudott segíteni az optikus miért?

Figyelt kérdés
Ma voltam optikaba , kontaklencse miatt éves vizsgálaton, és romlott a szemem, de nem tudott olyan dipotriat, vagy cilomdert tenni a szememre, amivel élesen láttam volna. Azt mondta menjek el szemorvoshoz. Másnál fordult már elő ilyesmi, vagy mitől lehet ez?

2020. okt. 2. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
igen, nem mindenre van felkészülve egy optika. Barátnőm szeme is gyorsan romlott, optikában dolgozó tovább küldte szemorvoshoz, aki utána műtétet javasolt.
2020. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen.AZ én esetemben ugyanezen helyzet után (optometrista>szemészet szakrendelés-nálunk ez kórházi osztályon van,onnan idegrendszeri gyanúval neurológia,onnan MR/CT...mifene után eredmény:neuroophthalmológia szakvélemény: Látóideg "gyulladás"(?!?) ez van...passz.


Azóta le kellett adnom a jogsimat is,és rehabilitációs osztály kérelem...a többit le se írom. :(

Természetesen NEM kell azt gondolnod hogy neked is hasonló súlyosságú a probléma.

Mindenképpen szem szakorvossal beszélj! Legalább kettővel.Ha nagyon utána szeretnél járni (mint én) akkor szakrendelés+közben Budapest Országos Klinikai Idegtudományi Intézet vagy Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika.

ROSSZ HÍR hogy a járványhelyzet miatt véleményem szerint nagyon nehéz lesz vizsgálatot kérned...

2020. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Cilinderek fix értékben vannak:

-0,75; -1,25; -1,75; -2,25


Ha pont olyan dioptria és cyl kombináció kellene, ami nem érhető el és nem számolható át ekvivalensre sem, akkor vagy egyel rosszabbat vagy egyel jobbat tud csak adni (általában jobbat nem szokás).


Mondjuk ha szemorvost javasolt, akkor nem hiszem, hogy erről lehet szó.


Egyébként más kontaktlencse márkát próbáltatok már? Én is jártam már úgy, hogy Acuvue Oasys-al életlennek láttam mindent és nem tudtak állítani rajta, mert az volt a legjobb korrekció. Utána kipróbáltunk egy Biofinity-t, azzal meg is oldódott ez a probléma.

2020. okt. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!