Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha elmegyek szemészetre (pl...

Ha elmegyek szemészetre (pl vision express, optic world), szemüveget csináltatni, megmondhatom én hogy hanyas szemüveget szeretnék?

Figyelt kérdés

Szóval ha kiválasztok egy keretet, mondhatom azt hogy én pl jobb szemre 1.5-ös, balra 1.75-ös lencsét szeretnék? Vagy mindenképpen kötelező látásvizsgálat?

Vagy esetleg ha viszek egy szemüveget, azt be tudják mérni hogy hanyas, és ugyanolyat csinálnak?


2020. okt. 16. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
jobb ha bemereted
2020. okt. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszel szemüveget bemérik, de akkor is kell látásvizsgálat, mert romolhatott a régebbi szemüveg óta a szemed. Akkor nem csinálnak vizsgálatot, ha viszel szemészorvostól leletet. Ingyenes a látásvizsgálat, ha utána a szemüveget is ott csináltatod, szóval nem értem miért nem szeretnél...
2020. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bizonyos okok miatt nem szeretnék. De van egy napszemüvegem amit nemrég csináltattam, és olyan méretű kellene hogy legyen az állandó szemüvegem.
2020. okt. 16. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:
mitől félsz?
2020. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem félelem. Nem akarom leírni az okot.
2020. okt. 16. 19:17
 6/10 anonim ***** válasza:

A látásvizsgálat a te érdeked, hogy jó szemüveget készítsenek.

Mikori a legutolsó látásvizsgálatos leleted?

2020. okt. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem fogják megcsinálni látásvizsgálat nélkül, hacsak nem nagyon új az előző szemüveged, de szerintem a biztonság kedvéért inkább akkor is lezavarják gyorsan.


Nekem speciális volt az esetem, muszáj volt előtte szemészorvosi szakvéleményt is kérnem (nem az optikus kérte), amit elvittem a szemüvegeshez. Azt hittem, talán felgyorsíthatom a dolgokat, megnézik, és már rendelik is a lencséket. Ott meg is nézték ugyan a papírjaimat, de azt mondták, hogy nekik saját vizsgálati eredményre is szükségük van. A végén összehasonlították a két leletet, hogy van-e nagy eltérés, de a saját vizsgálatuk alapján készítették el a szemüvegemet.


Ennek az az oka, hogy ők minőségi garanciát vállalnak az eladott termékre. Ha te 3 nap múlva esetleg visszamennél, hogy rossz a lencse, homályosan látsz vele, akkor mivel “védenék” magukat, ha nem a saját vizsgálati eredményükkel?

2020. okt. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
3 perc volt az egész vizsgálat egy széken ülve, előre nézve. Semmi extra. Nem tudom mi a gondod. Vizsgálattal pöpec szemüveget kapsz, anélkül biztos nem fogjàk megcsinálni neked.
2020. okt. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Nekem megcsinálták bemondásra 2 éve. Voltam szemorvosnál, kaptam papírt,rajta volt a dioptria (mindkét szemem -3 lett, cylinder vagy ilyesmi nincs,sose volt). A szemüveget a lakóhelyemtől 130 km-re lévő optikában csináltattam,és miért is ne a szemorvostól kapott papírt a lakóhelyemen felejtettem. Szóval az éppen rajtam lévő szemüveget bemérték a biztonság kedvéért, ez -2,5-es volt , de mondtam hogy romlott a szemem és ugye emlékeztem az új dioptriáimra. Annyi volt még hogy a szemüvegrendelő lapomra ráírták az optikában hogy bemondás alapján készítik,és ezt aláíratták velem.

2020. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megcsináljuk az előző szemcsid alapján is saját felelősségre :) de ha nem látsz vele jól akkor nem hozhatod vissza.
2023. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!