Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi szemüveged van?

Mennyi szemüveged van?

Figyelt kérdés
Nemrég csináltattam multifokális szemüveget, ami elvileg utcára és monitor elé is jó lesz (még nincsen kész). Ajánlották még, hogy kifejezetten hosszú távú olvasásra, pl. amikor leülök és könyvet olvasok, legyen egy olvasó is, mert könyvet olvasni multifokálissal nem kényelmes. Kell ezen kívül még szemüveg? Pótszemüvegen gondolkodom, ha valami baja esne a multisnak, de több mint százezerért nem luxus egy olyan szemüveg, amit nem használok? Viszont ha eltörne a multis, akkor egyáltalán nem tudnék pl. dolgozni.

2020. okt. 21. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne lenne jó olvasáshoz a multifokális? Sőt, pont ez a lényege, hogy ne kelljen két szemüveg.

Nekem is az van, csak rád akarják dumálni.

Tartalék szemüvegem nincs, vigyázok rá. Huszon éve van állandó szemüvegem, még egyet sem törtem el.

Az előzőt megtarom végszükség esetére.

2020. okt. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azért csináltattam tartalékszemüveget, bár persze, vigyázok rá, és soha egyiknek sem történt semmi baja, de akkor is.

Viszont nem akartam, hogy mindkettő ugyanolyan legyen, azt én is pazarlásnak éreztem volna, ezért az egyik monitorszűrős, a másik meg fényre sötétedő. Télen az előbbi az elsődleges szemüvegem, nyáron, ha nem ülök gép előtt, akkor meg az utóbbi.

2020. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Könyv olvasásnál magam is tapasztaltam, hogy nem olyan jó a multis szemüveg, mert csak az alsó sávban látok jól, és mozgatni kell a fejemet. Eddig is volt olvasó szemüvegem.
2020. okt. 21. 09:43
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3 van. Az egyiket mindig használom. A másik egy régebbi, rosszabb a dioptriája de még megvan. Azon gondolkozom, hogy abba is cserélek lencsét, hogy legyen tartalék. A 3. meg a legelső szemüvegem, elraktam emlékbe =)
2020. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!