Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány évig hordasz egy szemüveget?

Hány évig hordasz egy szemüveget?

Figyelt kérdés
Feltéve, hogy időközben nem törik / tűnik el, nem lesz túl karcos és nem romlik a látásod, illetve ez a minden nap viselt szemüveged, nem csak egy olvasószemüveg.

2020. nov. 8. 16:49
A kérdező szavazást indított:
1 évig
2 évig
3 évig
4 évig
5 évig
6 évig
7 évig
8 évig
9 évig
10 évig vagy annál tovább
18 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ameddig nem romlik a látásom. Drága ahhoz, hogy csak úgy újat csináltassak.
2020. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
3 éve vagyok szemüveges. NAGYON szeretem a szemüvegeimet (2 van), addig áll szándékomban használni őket, ameddig csak lehet.
2020. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ameddig nem változik a dioptriaszámom. 15 éve vagyok szemüveges, 4 szemüvegem volt eddig (1 eltört és háromszor változott a dioptria).

A jelenlegi szemüvegem 3 éve van meg.

2020. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
65%
Amíg szét nem esik, amúgy csak a lencsék cserélődtek bennük. 17 éve vagyok szemüveges, az első keretet 2 év alatt kinőtte a fejem, az utána lévőt 7 évig hordtam, majd az utána lévőt megint 7 évig állandóan aztán lett kontaktlencsém is és így csak ritkán van rajtam a szemüvegem. De amúgy az utolsó a kedvencem csak kár hogy egyikkel se látok rendesen :D
2020. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Feltéve, hogy időközben nem törik / tűnik el, nem lesz túl karcos és nem romlik a látásod, illetve ez a minden nap viselt szemüveged. Amíg ezek közül valamelyik be nem következik. Csak divatból nem veszek újat. Általában törik, karcos lesz, szétesik a keret.
2020. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Az elsőt 13 évig hordtam, amire nem vagyok büszke, azt azért cseréltem, mert egy kicsit gyenge volt már. A jelenlegi ötéves, már csereérett, mert az összes védőréteget ledörzsöltem a lencsékről. Szívem szerint most kettőt csináltatnék, mert két kinézett keret is nagyon tetszik, de az iszonyúan drága játék lenne a lencsék miatt.
2020. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4 éves korom óta hordom. minden évben romlottak a szemeim. 29 éves vagyok, most álltak be úgyahogy a dioptriák. -5 és -4-es. még műthető. most gyűjtök a műtétre. a saszemklinikán már 5 éve várok. 4 évig sem álltak be a dioptriák. 23 -25 évesen kell kb beállniuk, de egyéni.

egyéni is az h kinek mennyire romlik a látása.

2020. nov. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
Utolsó, engem 20-án műtenek :)
2020. nov. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!