Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet a fekete pötty a...

Mi lehet a fekete pötty a látóteremben?

Figyelt kérdés
Már egészen régóta, több éve jelen van, de nem mindig látom. Néha csak úgy észreveszem, mindig ugyanott van, de ha máshova nézek, nagyon kicsi fáziskéséssel követi a szemmozgásomat. Elég kis méretű, fekete pötty, látásban nem zavar, de miután észreveszem, jó ideig nem tudom "nem látni", és idegesítő, hogy bármerre nézek ott van. Nem külső dolog, nem okoz fájdalmat sem. Szerintetek mi lehet?

2020. dec. 10. 22:04
 1/5 anonim válasza:
Floater-nek nevezik angolul a jelenseget. igy keress ra a neten. elvileg osszetort proteinmolekulak. nekem is van ilyen mar egesz fiatalkorom ota. megszoktam de van akinek sokkal durvabb, azt gondolom nehez megszokni... amugy van eljaras a megszuntetesere de nemhiszem h akarod... leengedni a szemfolyadekot es feltolteni mestersegesen. lehet h nem a legjobban es szakszerubben fogalmaztam meg de kb igy sikerult most :)
2020. dec. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Uszkalo homály. Nekem is van, kettő. Nekem szemmutetem volt, és azóta van, az orvos azt mondta hogy teljesen "normális" dolog. Pedig nem az szerintem, de több emberrel beszéltem már, akinek szinten van, meg kell szokni.


Valami olyasmit magyarázott a doktornő, hogy ahogy "öregszik" a szem, a kocsonyás resz kicsit folyosabba válik, és levalnak az uvegtestrol darabkak, és azok árnyéka vetül a retinara. Tehát ártalmatlan dolog. Nekem kb 4 éve van, néha naponta többször is látom, néha hetekig nem.


De én járok évente rendszeresen kontrollra, ha zavar, nézesd meg te is, de így elsőre sztem semmi kóros. (főleg hogy évek óta van neked is).

2020. dec. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ez nagyjából ugyanaz, mint a "kukacszerű" dolgok, amiket például akkor látok úszni a látóteremben, amikor az égre nézek? Mert az is üvegtesti homály, ha jól tudom.
2020. dec. 10. 22:27
 4/5 anonim válasza:
igen, ugyanaz a ketto de amikor fekete potyoket latsz az mar egy erosebb fokozata. nekem tobb kukac/amobaszeru attetszo szarsag uszkal a szemembe. fokent egre nezve vagy homogen feluletre nezve latszik. akkor is csak abba az esetbe ha viszonylag nagy feny hatasara a pupilla osszeszukul.
2020. dec. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2020. dec. 10. 22:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!