Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 1 napon belül múló durva...

1 napon belül múló durva erezettség kontaktlencse viselésekor? Elszoktam tőle, vagy mi okozhat ilyet? Többi lent:

Figyelt kérdés
16 éves koromtól kb 35-36 éves koromig használtam lencsét minden panasz nélkül, szemüveggel felváltva. Az utóbbi 2 évben nem hordtam lencsét, most újra betettem egy friss, 3 év múlva lejáró havi lencsét, melyet amúgy korlátlan ideig lehet hordani. 12 óra viselés után viszont úgy nézett ki a szemem, mintha egy zombi apokalipszis film mellékszereplője lennék, ami csak 1 nap elteltével rendeződött. Most normális a szemem, de ez elég para volt. Mi okozhatta ezt? lehet, hogy soha többet nem viselhetek lencsét, vagy csak nagyon elszokott tőle a szemem, és elsőre ez túl hosszú idő volt? Merjem betenni holnap 1-2 órára, vagy felejtsem el a lencsét egy életre mostmár?

2020. dec. 31. 21:16
 1/3 A kérdező kommentje:
voltam ellenőrzésen szemészeten, és az üzletben is, mindkét helyen azt mondták, hogy nagyon szép szövettanilag a szemem, nyugodtan hordjam a lencsét, semmi szemészeti ellenvetés nem áll fenn.. de érzem, hogy valami nem stimmel
2020. dec. 31. 21:18
 2/3 anonim válasza:
El van szokva a szemed a lencsétől. Nekem mikor életemben először lett kontaktlencsém az elején napi 2-3 órára, utána már fél napra, majd végül egy napra lehetett a lencse a szememben a folyamatos hozzászoktatás miatt. Az utóbbi 2 évben bizonyára elszokott a szemed tőle, és most sok lett neki ez a 12 óra. Pihentesd kicsit, hisz azért a lencse elzárja a levegőt a szemtől meg ilyenek..
2020. dec. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, én is erre jutottam, akkor csak napi 1-3 órákra hagyom bent. és fokozatosan emelem :)
2020. dec. 31. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!