Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy ezt ehessem?

Figyelt kérdés
Enyhe evészavarból gyógyultam(2 hónapot voltam pszichiátrián).Most az a lényeg hogy tartsam a tömegem.A zabkása az egyik kedvenc ételeim közé tartozik,legszívesebben minden reggel azt enném!Viszont a szüleim nem engedik,mert ,,fogyókúrás"(átmegy a testemen és nem szívódik fel).De amúgy nem kis adagot ennék.Az orvos azt mondja hogy az evést hagyják teljesen rám.Azt is mondta hogy azt egyek ami otthon van.De ezzel az evést nem rám hagyják hanem szabályok vannak!És ezzel egyáltalán nem segítenek!Mivel ha eszembe jut azonnal frusztrált leszek attól hogy minden nap reggel és este ugyanazt eszem(szendvics).Mert a változatos az egészséges.Ezen nagyon sokszor összeveszünk,és azt hiszik hogy segítenek.Egyébként saját pénzemből is megvenném mivel egy csomag 230 ft.De egyszerűen megtiltják.Megpróbálom mondani az orvosnak hátha ő tud segíteni.Ha van valami tippetek légyszi írjátok.

2020. febr. 16. 09:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Rakd meg gyümölccsel, fahéjjal, akár csokival, mutass puccos zabkása recepteket a szüleidnek, hogy lehet ezt "nem fogyókúrásan" is enni, hátha akkor engedik. Vagy egy darabig vállald be, hogy eszel mellé mást is, és egy kis adag kása az íze kedvéért. Ha beletörődnek, hogy az étkezések része, utána már könnyebben változtatsz az arányokon. :)
2020. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de sajnos nem lehet itthon zabpehely,ha vennék kinyírnának.És sehogyan se tudom meggyőzni őket.Már szinte mindennel próbálkoztam.Hogy pl egy héten egyszer ennék de még az se.
2020. febr. 16. 09:51
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ültesd le a szüleidet a gép elé, és mutasd meg, hogy a kalória számlálók mennyit mutatnak egy adagban. Egyáltalán nem fogyókúrás, csak lassabban felszívódó szénhidrát.
2020. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ezt nem tehtem meg mert okoskodásnak számít.Azt mondják egyek ami otthon van ők ilyen idős korukban vajas kenyéren éltek.Meg amúgy mondom nekik de nem érdekli őket.Anyukám azt mondja lóeledel,nevelőapukám pedig hogy amikor ő fogyókúrázott akkor evett ilyet.Az én véleményem nem érdekli őket.
2020. febr. 16. 10:27
 5/14 anonim ***** válasza:
5%

Henteshez be, jó kis husit meg belsőségeket venni (máj, vese, szív, agy stb).

Zabkása meg egyéb mérgeket érdemes hanyagolni.

2020. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Májat szeretem de a zabkását jobban😁😁
2020. febr. 16. 10:34
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként mi a probláma?

Az, hogy amit szüleid paraszba esznek az nem tetszik, az hogy a könnyű ételeket szereted vagy az hogy vékony akarsz lenni?

Szerintem találj valamit, ami miatt érdemas enni és olyant amit szeretsz. Intenzív mozgás, tevékenység, olyan helyen ahol mások nem zavarnak.

Én úgy állok hozzá hogy a szüleimet kár meggyőzni bármiről is. Jobb a véleményük nélkül.

2020. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyébként ugyanazt eszem szinte mint ők,csak a zabkása az amit imádok és nem értem mi a franc bajuk van vele.Mozogni tavasszal tudok.Itthon nem nagyon mert folyton benyitnak a szobámba és a mellettem levő szobában vannak és frusztrál.Egyébként kosárlabdára nagyon szeretnék járni azt is nagyon megígérték amikor bent voltam hogy beíratnak most meg azt mondják van kosárlabdám lemegyek az utcára ha nagyon akarok szóval ennek is lőttek.Jógára is adott az endokrinológusom szórólapot de arra is azt mondják hogy a neten van rengeteg videó jógázzak arról.Egyébkén ilyen programoknál körülvennének emberek le lennék foglalva és máris nem gondolnék a kajára.De én nem szólhatok bele mert hallgatnom kell.
2020. febr. 16. 11:28
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Mi az hogy hallgatnod kell?

A szüleidnek üres igéreteik vannak. Próbáld nélkülük intézni a dolgaidat. A kispórolt életük számadra túl sok megvonással jár. Szerintem főleg anyád az ötlet gazda. Magának való dög.

Szerintem ritka az, ha egy szakember komolyan tudomásul vesz, ha a szüleiddel kapcsolatos problémákat sorolod.

2020. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát az a baj hogy 14 évesen még rájuk vagyok utalva :c
2020. febr. 16. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!