Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet a helyes táplálkozásról? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Mondok egy példát: Ebéd után anya szól.

anya:gyere kész a palacsinta

én:köszi nem kérek

anya:Miért nem?

én:Mert elégé egészségtelen, sok a cukor benne stb.

Anya:Nem lehet csak csirkén és rizsen élni változatosan kell enni az az egészséges ha mindent megeszel!Te egy fejlődő szervezet vagy neked mindent kell enned!

apa:az a baj hogy aszt hiszed hogy most el kezdesz kondizni meg el olvasol 2 cikket akkor már nagyon okos vagy pedig nem!(amúgy nagyon nem így van csak kb mindig ezzel jön)

szerintem ebből értitek.



2016. jan. 24. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Néha elvétve azért jó a palacsinta,nem? :D szóval ha nem mindig csinál sütit,akkor azért mértékkel ehetsz belőle, semmi bajod nem lesz tőle, elhiheted, mondjuk ha minden nap van,akkor ideje elgondolkozni, hogy mit kéne és hogyan. Szerintem gyűjts pár hasznos cikket és nyomd az arcukba vagy nem tudom :D erről én sem tudtam meggyőzni a családomat, egy idő után már most látom anyán, hogy kezdi érteni :D de a sporttal még senki sincs jóba :D
2016. jan. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a mi családunkban mindenki

"nekem van igazam" típus.(Én is :D)De szerintem most tényleg hülyeség amit mondanak,és ebben most tényleg nekem van igazam.

2016. jan. 24. 09:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni, de nem is kell. A lenyeg az hogy te allj ki a sajat dolgaidert, ok meg azt csinalnak amit akarnak.


Persze azon neked is erdemes elgondolkodnod hogy a gyakorlatban mit jelent ha megeszel egy palacsintat. Mert a valosagban a versenydietan kivul marhara semmi jelentosege nincs.


Annak mar van hogy 1 palacsintat eszel-e meg vagy tizet.

2016. jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem csak ha eszek egyet és köszi az ebédet akkor:

anya:egyél még!

én:ennyi elég volt!

anya:A "gyúráshoz" enni kell hogy legyen energiád!

(ebben mondjuk igaza van de nem az a megoldás hogy mindenből 4 tányérral eszek)

Azért vagy ilyen gebe mert nem eszel rendesen!

(A genetikából adódóan elég vékony vagyok, ezért is kezdtem el az edzést)

2016. jan. 24. 09:24
 5/7 anonim ***** válasza:
nade ha vekony vagy akkor tenyleg nyomhatod a palacsintat is :)
2016. jan. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Abban igaza van anyukádnak, hogy változatosan kell enni. Miután éppen palacsinta példát hoztál, rengeteg módon lehet egészségesebben elkészíteni, de gondolom erre a családod nincs berendezkedve és felkészülve.

Szerintem őket hagyd békén, ha nem akarnak változni és te pedig készíts magadnak egészséges hozzávalókból olyat, amit lelkiismeret furdalás nélkül megeszel és tényleg nem csak csirkéből és rizsből áll.

2016. jan. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bizon mondom néked, senkinek nem lesz baja néha 1-2 palacsintától. Esetleg betekerheted a csirkét palacsintába, nagyon finom. Ha pedig egészségesen akarod elkészíteni, akkor találsz a neten pl. zabpalacsinta receptet.
2016. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!