Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért romlik ilyen gyorsan a...

Miért romlik ilyen gyorsan a szemem?

Figyelt kérdés
Alig fél év alatt egy dioptriát romlott a szemem, pedig előtte is 2.75-ös volt a szemüvegem. Augusztusban csináltattunk új szemüveget, de már ezzel sem látok a legjobban.

2021. jan. 26. 06:05
 1/3 anonim válasza:
Szerintem a képernyő miatt romlik az emberek szeme. Nekem legalábbis attól volt. De az is lehet hogy a szemed nem tud fókuszálni, egyszerre sok dologra kell “odafigyelnie”.
2021. jan. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ja és 10 évesen kaptam meg az első szemüvegemet, az 0,75-ös volt, utána szépen lassan romolgatott, volt egy idő, amikor nem is nagyon hordtam a szemüveget (akkor még elég gyenge volt)


A szüleim szemüvegesek (közelre) de ők is csak 1-2 éve kapták meg. Az öcsém (11) nem panaszkodik a szemére, a bátyám pedig (24) azt mondja, hogy neki is kéne szemüveg, de gondolom viszonylag jól lát, mert nem jön el.

2021. jan. 26. 06:24
 3/3 anonim válasza:

12 évesen kaptam meg az első szemüvegem, - 0,25 volt az első dioptria. Kb 20 éves koromra lett belőle - 2,75, ami kb 28 éves koromig tartott is. 30 felett vagyok és -3,25-ösek a szemüvegeim.


Mindenkinél más és más. Fontos a folyamatos vizsgálat, volt, hogy pár hónapot sem tudtam hordani az akkor új szemüvegemet, mert rövid időn belül sokat romlott a szemem.



Viszont olyan is volt, mikor a szemüveg PD értéke nem egyezett az enyémmel, (rossz helyre csiszolták be) ezért nem láttam.

Mindenképpen nézesd meg a szemüveget is.

2021. jan. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!