Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 2 napja van kontaktlencsém,...

2 napja van kontaktlencsém, fáj a fejem. Lehet azért, mert még nem szoktam meg?

Figyelt kérdés

15 éve szemüveget hordok, az utóbbi 1 évben a maszk miatt már alig hordtam, csak napi 4-6 órát (illetve előfordult, hogy napokig nem is vettem fel). Állandóan fájt a fejem, fáradt a szemem.

2. napja van kontaktlencsém, és ugyanúgy elkezdett délben fájni a fejem, mint szemüveg-mentes napokon.

A nap nagy részében jól látok vele, néha elhomályosodik, kiszárad, de szemcsepp után jól látok újra.


2021. márc. 1. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, igen.
2021. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én 30 éve hordok kontaktlencsét, de még mindig emlékszem milyen félelmetes volt hogy hirtelen szemüveg nélkül élesen latok. Ráadásul sokkal élesebben. Hetekig fájt a fejem, aztán elmúlt.

Ha elhomályosodik és szemcsepp kell, akkro xar minőségű a lencse....

2021. márc. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha most kezdtél el kontaktlencsét viselni nem kellene ennyit hordani, szokni kéne. Miféle optikusnál vizsgáltattad meg magad,
2021. márc. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ofotértben voltam. Szilikon-hidragél lencsém van, azt mondták annyira lágy, hogy nem kell megszokási idő, hordhatom 16 órát is.

Én is sokkal élesebben látok, sőt talán fényesebb is minden, mint szemüveggel.

2021. márc. 1. 15:31
 5/5 A kérdező kommentje:
A bal szemem alapból hajlamos kiszáradni, olyankor látok vele homályosan.
2021. márc. 1. 15:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!