Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki átesett lézeres szemműtéte...

Aki átesett lézeres szemműtéten és tompalátó az leírná tapasztalatait?

Figyelt kérdés
máj. 22. 19:03
 1/7 Kólauborkával ***** válasza:
0%

Nekem -2es és -1,5 volt a dioptriám, nek tudom, hogy a rövidlátó mit jelent.

Minden esetre azóta (3-4éve) jó, bár utólag lehet a régebbi, hosszabb gyógyulási idejűt választanám, mert az a véleményem, hogy az stabilabb gyógyulást eredményez, de ez lehet nincs így, nem vagyok orvos, sem szemész.

Én elégedett vagyok vele és semmi gondom nem volt azóta.


Ellenvéleménynek van egy kollégám akinek elrontották és sajnos vissza kellett mennie. Másodikra jobb lett.

máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 szerintem a kérdező olyanoktól várja a választ akik tompalátásban szenvednek és úgy műtették meg a szemüket.
máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tompalátást nem oldja meg a lézeres szemműtét. Már ha ez volt a kérdés.
máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Tompalátóként nem mehetsz lézeres szemműtétre. Kizáró ok. A tompalátás nem visszafordítható folyamat. Ezt gyermekkorban takarással lehet csak segíteni.
máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze lehet 10 év múlva már jobb lesz az orvostudomány. =)
máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tompalátás olyan, mintha idegi érzéskiesést akarna valaki műtéttel megoldani. Nyilván nem lehet. Persze erről függetlenül még el lehet menni alkalmassági vizsgálatra, mert egyes orvosok képesek mindenre rámondani a tompalátást, csak ne kelljen foglalkozni a beteggel.
máj. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A feleségemet hályog miatt cserélték a szemlencséjét műanyagra. A nagyon kicsi, tágulni nem akaró pupillája miatt csak a főorvos vállalta. Talán az öregség miatt remegett a keze, mert egyenesre vágta a gömbölyű felületet annyira, hogy még nagyító nélkül is meglátszott a szemének a csillogásában. A hályog megszűnt, a 2-es szemüveg sem kellett tovább, csak a tárgyak lettek torzak, az egyeneseket hullámosnak látja máig is. Mostanra a másik szeme is hályogos, és nem mer elmenni, hátha elrontja azt a szemét is.
máj. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!