Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Homályos látás, mi lehet a...

Homályos látás, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Szóval közelre 100%osan tisztán látok mindent, de távolra elég homályosan. Viszont ha " erősen koncentrálok" és nagyokat pislogok néha kitisztul a látásom távolra is, de ez egy pislogás után elmúlik és ismét homályba borul minden. Mit tudnék tenni hogy normálisan lássak távolra? Csak szemüveggel lehet vagy valamilyen tornával is orvosolhatnám?

2021. márc. 2. 00:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát az a baj az ilyen szemtornákkal hogy tényleg csak minimális romlás esetén javít, és idő után újra visszaáll. Max ilyen -0.25 dioptriáig kb. Azért mert a rovidlátas során tulajdonképpen "megnyúlik" a szemed és így a kép a retina előtt képződik le, nem pont a retinán. Szóval sajnos egy idő után szemüveg kell, esetleg szemműtét, ha nem akarsz szemüveges lenni, csak a szem műtét baromi drága.
2021. márc. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szemészetre menj el, ott ezekre a kérdésekre kapsz választ.
2021. márc. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szemészeten még a vírus időszak előtt voltam, ott olyan mondatokat kaptam hogy "Látnod kéne, de nem akarsz" alapból nem értem hogy hogy lehet nem látni, egyszerűen néha ráfókuszál a szemem a távoli dolgogkra, aztán egy pislogás után elmúlik.
2021. márc. 2. 23:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor ezek a szemészek idióták. Keress másikat. Gondolom SZTK-s szemészek voltak. Menj magánba. Nekem is van ilyen hogy néha beélesedik a látásom, de hosszútávon nem tudom megtartani a fókuszt. Ez teljesen normális egy rövidlátó esetén. Szemüveges is vagyok, -1,25 de már romlott, kéne új, elég régi már.
2021. márc. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, SZTK szemészet volt. Én azt hittem van még remény és megjavulhat a látásom, de azért köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 4. 15:22
 6/6 anonim válasza:
Menj el dokihoz:)
2021. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!