Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sürgős! Leesett a kontaktlencs...

Sürgős! Leesett a kontaktlencsém, most visszaraktam a lötyijébe, de még berakhatom a szemembe, vagy ennek már annyi?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
ha lemosod alaposan és nem szakadt el, akkor simán :)
2010. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen lötyid van, de az enyém olyan hogy teljes tisztuláshoz, puhuláshoz stb. 4 órát minimum pihennie kell a lencsének benne.

Szóval nézd meg a lötyid, hogy milyen, mert úgy tudom van olyan is, amiben kevesebbet kell lennie. Mondjuk van úgy, hogy nem várom ki a 4 órát, csak beleteszem egy pár percre, hogy leoldja a szennyeződést, eddig nem lett bajom. :)

Amúgy sima vízben TILOS megmosni a kontak lencsét, mert még a klórozott csapvízben is lehet olyan baktérium, ami a szembe kerülve végleges vagy átmeneti vakságot okoz!

/5 éve van kontak lencsém/

2010. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, ha rendesen megtisztítottad a lencsét és nem lett baja akkor visszateheted.
2010. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
beraktam, de vmi szúr lehet h fordítva van?
2010. aug. 18. 11:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy fordítva van, vagy belekerült egy kis porszem, stb. ami irritál. Én a helyedben jó alaposan megtisztítanám, és áztatnám legalább 4óráig, aztán újra tiszta folyadékkal megdörzsölném. Nekem is esett már le kontaktlencsém, én így csináltam.
2010. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megfordítottam, és már nem szúr. :)
2010. aug. 18. 11:54
 7/9 A kérdező kommentje:
(Azért nem tudok várni órákat, mert már így is késésben vagyok :S )
2010. aug. 18. 11:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy pici ideig szúr ilyenkor, mert meghajlott mikor leesett, nekem pár perc után visszasimul a szemembe.

Lehet, hogy kifordult, vedd ki, tedd vissza a lötyibe, várj egy kicsit, vedd ki az ujjad hegyére és nézd meg, hogy teljesen szabályos félkör-e. Akkor van helyesen, ha úgy van és eleinte szúr, akkor annak el kell múlnia, de ha estére beteszed a löttybe és hagyod reggelig, akkor újra olyan lesz, mint új korában. :)

2010. aug. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, miután megfordítottam, nem volt semmi bajom. ^^
2010. aug. 18. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!