Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Felnőttkori szemromlás normáli...

Felnőttkori szemromlás normális ilyen ütemben?

Figyelt kérdés

22 éves koromban lett szemüvegem, azóta folyamatosan romlik látásom, pedig előtte teljesen jó volt. Nincs még meg 1 éve a legutóbbi szemüvegem (egyik szem -2,5, a másik -1,5), de már megint homályosan látok vele. Szerintem legalább 1, másfél dioptriával erősebb fog kelleni. Normális hogy 10 hónap alatt ennyit romlott a látásom? Az optikus szerint van akinek felnőttként kezd el romlani a szeme, de ez meddig tarthat?


Lehet valami betegség a háttérben? Voltam SZTK-s rendelésen még tavaly, ott nem láttak semmit, de eléggé futtában vizsgáltak meg.


27N



2021. márc. 22. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Az első szemüveg általában sokat "ront" látáson. Idővel be szokott állni.
2021. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Én is 22 évesen lettem szemüveges, -1,5-el kezdtem. Két évente jártam ellenőrzésre, mindig romlott. Nem sokat,de 0,25-el mindig erősebb kellett. Aztán 34-35éves koromra beállt -3,00-ra mindkét szemem. Azóta ezt tartom, most vagyok 41 éves.


41/N.

2021. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval nem teljesen értek egyet. Valóban sokat ront, én 12 éves korom óta, 10 éve vagyok szemüveges, de az utóbbi 2 évben eszméletlen sokat romlott, tehát a negyedik szemüvegem óta. Sokkal többet, mint az elsőnél. Szóval embere válogatja, na meg az is, hogy ki mit csinál szabadidejében, milyen jellegű munkája van.
2021. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi kérdés, de kedves Kérdező, ha még olvasod a válaszokat, mi újság veled azóta? 🙂 Én 19 évesen lettem szemüveges, akkor még nagyon kis dioptriás szemüvegem volt, de kb. 1-2 évente romlik 1 dioptriát, most 28 éves vagyok, és -3,75-ös mindkét szemem. Nekem azt mondta egy optikus, amikor rákérdeztem, hogy valószínűleg az inzulinrezisztenciàm miatt romlik gyorsabban a szemem. De vizsgálatokon semmi eltérést nem találtak nálam sem.
2023. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mármint betegségre utaló jelet nem találtak.
2023. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!