Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek, hogy megállítsam...

Mit tegyek, hogy megállítsam a szemromlást?

Figyelt kérdés
Először - 0,75 kezdtem rövid láttó vagyok. Az egyik szememen 0,25 dp cilinder volt. Most másfél évre rá az egyik szemem 1,5 a másik 1,75 lencsét írtak fel és 0,75 cilinder mindkettőre. Szerintem elég nagy romlás. Mit tegyek hogy ez így ne folytatódjon és hogy javuljon? Hozzá teszem, hogy nem hordtam rendesen mert nem mertem mert gátlásos vagyok amikor fel veszem.

2020. ápr. 22. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy? Nekem is 1 ev alatt romlott majdnem egy dioptriat, de azt mondtak a szemeszeten, hogy olyan 22-max 25 eves kor utan mar nem nagyon romlik tovabb. Nekem most -2, -2,5 (enis rovidlato vagyok) es sajnos nincs tudomasom rola, hogy milyen modszerrel lehetne leallitani a romlast :D ez sajnos egy folyamat, ami majd egyszer megall. Viszont szerintem a szemuveget hordd, valassz hozza egy szebb keretet (ma mar divat a szemcsi amugy is) vagy ha vegkepp nem, probald meg a kontaktlencset. En amugy 23 eves vagyok, az utobbi fel evben is romlott szerintem egy kicsit a szemem, de biztosan nem egy dioptriat, ugyhogy remelem tenyleg meg fog ez igy allni, mert en se bannam, ha abbahagyna.
2020. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2020. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyilván alapból könnyen tud romlani a szemed. Vigyáznod kéne rá. Kevesebb monitor,telefon használat pl. Attól,hogy mindig hordanád a szemüveget nem csökkenne a romlás.Láthatod akik hordják mindig azoknak is időnként erősebb kell.
2020. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!