Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 17hónapos, korrigált 15hós...

Newsee89 kérdése:

17hónapos, korrigált 15hós babát hogy szoktassam szemüveghez?

Figyelt kérdés
Január óta küzdünk, de csak 5percet viseli el, majd leveszi. Kipihenten adom rá..fáradtan..teljesen mindegy. Nem adja fel..volt, hogy számoltam,87x adtam vissza rá egy nap. de percekben..másodpercekben mérhető sokszor. Az egyik szeme -0,5, a másik -4-5..nem tudták pontosan bemérni. A szemüveg egyik fele nem dioptriás..a másik -3as. Mindenki azt mondta, hogy majd hamar megszokja mert sokat javít a szemén...hát ez nálunk nem jött be. A keret passzentosnak tűnik..nem pántos,hanem fülre akasztható.Olyan készítette, akinek nagyon sok tapasztalata van babákkal, korababákkal..uh nem hiszem hogy a kialakítása gond.Sajnos ez is 30ezer felett volt..nem tudok többfélét csináltatni, hogy hátha valamelyik bejön.Keret próbánál ugyan úgy levette mindegyiket amúgy.Próbáltunk közben építeni..sétálni..kint..bent..motorozni.Kifogytam,elfogytam.Ötleteket várok.Kritikát nem kérek köszönöm.

#szemüveg #szemüvegesbaba #17hó #nemviselielaszemüveget
2021. márc. 30. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Addig ne adj neki enni, míg fel nem veszi a szemüveget. Egy nap után kérni fogja. :)
2021. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
De tényleg, jutalmazni kell, amikor éppen rajta van. Felrakod a szemüveget, adsz neki egy falat kaját, majd ha ledobja, akkor csak az orra elé teszed, de nem eteted meg. Újra felrakod, megint kap kaját, megsimized. Pár nap alatt hozzászokik.
2021. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szondás baba volt majd két hónapig..3óránként etették, ha éhes volt, ha nem..ha aludt keltették enni..így nem jelzi, hogy éhes..plusz mozgásfejlődés is van és minden érdekesebb, mint az evés..Nálunk sajnos a kajával való jutalmazás nem opció.
2021. márc. 30. 18:47
 4/10 A kérdező kommentje:
plusz mindenben elvan maradva a kortársaitól..méretre főleg.kognitívan is, így még messze van az, hogy megértse, hogy ez érte van.ettől függetlenül mindig elmondom neki
2021. márc. 30. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak van valami pozitív dolog, amit szeret és jutalmazható vele. De egyébként a kaja akkor is jutalom, ha nem éhes, az agyunk akkor is jutalomként fogja fel, dopamint termel. Étkezés előtt a fejére rakod és úgy eteted.
2021. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit megpróbálhatsz még: autistáknál, csimpánzoknál, egyéb értelmesebb állatfajoknál kimutatták, hogy utánozni próbálják a körülöttük lévőket. Beszerezhetnél valamilyen olcsó szemüveget, amit te is viselhetnél, így nem érezné annyira idegennek.
2021. márc. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A babapufit megeszi,megpróbálom akkor adni neki.
2021. márc. 30. 18:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már ezt is, de olyankor az enyémet akarja elvenni és azt megrágni..stb.
2021. márc. 30. 18:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát így elég nehéz lesz. Szerintem várj pár hónapot, míg normálisan fog funkcionálni az idegrendszere. Van valamilyen betegsége?
2021. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Éretlen idegrendszer az extrém koraszülöttség miatt,nystagmus (negatív eeg, epilepszia kizárva), agykamratágulat a normál tartomány felső határán, 3as,4es kamrában (volt MRI) és rövidlátás. Születése óta fejlődésneurológushoz visszük.Mindig a korrigált és a tényleges kor között hozta a szintet mindenben..még nem sikerült a kortársakat utolérni. De van ideje..emiatt nem izgulok. Csak tényleg sok minden vagyunk túl és annyira akarom, hogy jobb legyen neki, a saját szemem világát odaadnám neki..Lehet csak az idő a gyógyír, de hátha kapok ötleteket. Egyet már kaptam is így :)
2021. márc. 30. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!