Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse kérdések,nem...

Kontaktlencse kérdések,nem tudom mit hogyan kell és szabad e???!

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a kontaktlencseimet (havi), soha nem használtam még, de úgy döntöttem,váltók szemüvegről mert az nagyon nem szeretem pláne most a maszkos időszak miatt mégjobban meg utáltam.

Tehát lenne pár kérdésem, lehet budaiság de kérlek ne bántsátok én ebben még "szűz " vagyok.

1. Mi van ha megdörzsölöm a szemem? Nem esik ki ? Nem okoz kart a szememen?

2. Sminkeléskor gondolom nagyon kell vigyázzak hogy nehogy valami bele menjen a szememben , spirál, szemceruza,tuss..igaz?

3. Ha véletlenül el aludnál délután vele , mi történne? (Ez csak nappali ,éjszaka nem szabad hasznalni). Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. ápr. 27. 14:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a hibákért nagyon gyorsan írtam 😅 ha valaki nem ért valamit ,el magyarázom.
2021. ápr. 27. 14:06
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg ne dörzsölni, néha elfelejtem hogy bent van és úgy dörzsölöm meg a szemem, még nem történt baj de nem hiszem hogy jót tesz neki.

Először sminkelj és utána rakd be, mert rá rakodhat a lencsere szennyeződés.

Volt hogy elaludtam benne, ki volt száradva a szemem csak. Nem ajánlatos benne aludni, de ha véletlen elalszol benne egyszer egyszer, nem lesz tragédia :)

2021. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a Zöld pacsi 😊😊
2021. ápr. 27. 14:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha elalszol se lesz semmi, viszont utána nagyn nehéz kivenni a szárazság miatt...
2021. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!