Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Első kontaktlencse készítése...

Első kontaktlencse készítése hogyan működik? Illetve milyen kiadásra lehet nagyjából számítani?

Figyelt kérdés

Szeretnék kontaktlencsét csináltatni, egyrészt mert alapból is unom a szemüveget, másrészt jókat hallok róla, harmadrészt pedig újabban a maszk miatt, mert egyszerűen nincs olyan maszk, amivel normálisan tudnám hordani a szemüveget!


Amire kíváncsi vagyok, hogy milyen érzés betenni a kontaktlencsét (ha jól tudom ezt be is tanítják mikor megyek csináltatni), illetve mennyi idő hozzászokni, valamint hogy költségek terén mire lehet számítani?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2021. ápr. 26. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Csináltatni? Azt nem csináltatod, szóval ennek nézz utána jobban. Oda mész és hidd el, minden kérdésedre válaszolnak. Plusz be is tanítanak.


Én is a maszk miatt választottam múlt héten, de annyira nem fenékig tejfel ezzel se az élet. Ne gondold sokkal jobbnak.

2021. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valóban nem tudom, hogyan működik a dolog, ezért is kérdeztem itt, hogy jól kiokítsanak! :D Mik a tapasztalataid vele? Azt ne mondd, hogy az is párásodik!
2021. ápr. 26. 11:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbáltam, de nem tudtam átállni.

Kényelmetlen volt, sok volt vele macera.

És egyáltalán nem érte meg. Nem láttam vele jobban 😥

2021. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Betanítanak igen. Először kicsit kellemetlen, hiszen hozzá kell érned a szemedhez, de meg lehet szokni. Utána már ha belemegy egy szempilla, azt is simán kiveszed.😃

Napi lencs egy havi kb 6-9 ezer forintba kerül.

2021. ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jól elmagyarázták, de:

- Sokkal de sokkal drágább

- Macerás

- Nem szedheted csak úgy ki, ha zavar

- Jobban kiszárad a szemed

- Elsőre zavaró és nem is biztos, hogy megfelelő

- Vissza is kell menni egy hét után megnézetni (macera, na)

- Nem érzem azt, hogy ugyanolyan jól látnék vele, mint a szemüveggel. Néha behomályosodik.


viszont


- nem párásodik

- nincs zavaró keret


Nekem csak ennyi a 6 nap alatt összejött véleményem. Ha lemegy a maszkosdi, elfelejtem a lencsét. A szemüveg olcsóbb és kevésbé macerás. Meg amúgy is kell, hogy legyen szemüveged a kontaktlencse mellett.

2021. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a havi lencsét javaslom, nekem 4000/hó körül van. Az én szemem elég rossz (-7 körüli) ég és föld a különbség lencsével és szemüveggel. A lencsét (ha tiszta) nem szabad hogy érezd egyáltalán... sokkal kényelmesebb, nem csúszik le,minden irányban tökéletesen látok. :D
2021. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Keress rá, szinte minden nagyobb kontaktlencse gyártó weboldalán vannak hasonló útmutatók...


[link]



Az árak nagyon különbözőek lehetnek.... Márkától függően is, de az sem mindegy,hogy "napi" (eldobhatós) lencsét veszel, vagy pedig tartósat... És még ezekből is sokféle van.

2021. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz a típusokról...


[link]

2021. ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Havi lencsét szoktam rendelni egyszerre fel evi adagot, kb 16-18 ezer, plusz a folyadek hozza igeny szerint, abbol szerintem nagy kiszereles jo otthonra, de legyen nalad a taskaban mindig egy kicsi 100ml-es, ha kiesne, vagy belemgy vmi a szemedbe es ki tudd venni, megmosni, visszarakni.

Valakinek birja a szeme, valakinek nem, nekem a betanitas is annyi volt, hogy megmutattak h kell tisztitani, berakni, beraktam es mar abban mentem haza. Semmi irritacio nem volt. Nem parasodik, nincs holtter, nem esik le, olyan napszemuveget hasznalok melle, amilyet akarok... Szemuveg viszont kell a kontaktlencse melle is, mert ha lesz egy kotohartyagyulladasod, vagy a pollenes idoszakban begyullad, akkor nem viselhetsz lencset.

Elso lencsenel ugye megvizsgaljak a szemedet, hogy biztosra menjenek, milyen dioptria kell. Ha nem romlik a szemed, es marad a dioptria, akkor online rendelessel olcson be tudod szerezni, de kontrollvizsgalatokra igy is kell jarnod igazabol negyedevente, en elsumakolom meg ha nincs baj akkor fel evente megyek, de mar 10 eve van lencsem, szoval nem aggodom tul, hogy 1 vizsgalat kimaradt. Optikus valogatja, van ahol csak ugy vizsgalbak meg, ha par napig egyaltana nem hordod a lencset, van ahol meg kiveszed vizsgalat elott es eleg annyi, az en dokim szerencsere ilyen. Nem lennek kepes 1 napot sem szemuvegben lenni,annyira elszoktam tőle.

2021. ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elmész az optikába,ahol van szemész orvos. Ő beméri pontosan a dipotriát ( más kell lencsénél,mint szemüvegnél!) és a görbületet is leméri. Ezután kapsz egy hetes próbalencsét,meg elmondják/megmutatják hogy tedd be/ vedd ki. Egy ideig kínlódtam vele,főleg kivenni,de utána megszokod. 15 éve használom,a szemüveget sosem bírtam,utáltam. Első vizsgálat kb.5-10.ezer,gondolom városonként változó,én szabolcsi kisvárosban élek,itt 5000. A lencse amit használok,9ezer, 3 havi. Hozzá a tárolófolyadék az 1500 kb,rossmannos teljesen megfelel. Én a már bevált lencsémet az eoptika.hu-ról rendelem házhoz,így egyszerűbb sokkal.
2021. ápr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!