Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveges leszek, milyen...

Szemüveges leszek, milyen tippeket, tanácsokat tudtok adni?

Figyelt kérdés

A ti osztálytársaitok hogyan "fogadták"?

Mire kell figyelni?

Köszi a válaszokat!



2021. jún. 8. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint milyen tanácsot? Nem tök mindegy hogy szemüveges vagy e vagy nem? Ha valaki baszogat miatta, akkor az az ő baja. Ha haverok basztatnak próbáld meg poénnak felfogni pár nap múlva senki le se szarja majd.
2021. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőben lettem szemüveges, azóta már kinőttem. Hát már nem nagyon emlékszem, azt hiszem megdicsérték a szemüvegemet, de már nem emlékszem pontosan. Csodálkoztak az biztos. Gimiben, felsőben, egyetemen már nem hiszem, hogy nagyon érdekelni fogja őket.
2021. jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Szemüveg ma már semmi extra, annyi a lényeg, hogy olyat válassz, ami nem ilyen régimódi téglalap lencséjű (abból könnyen kilátni, zavaró és ódivatú) és én személy szerint utálom azt, aminek ilyen átlátszó tappancsos nyerge van, besárgul egy idő után, meg nem is divatos. Ha jól áll az arcodhoz, akkor senki nem fog cikizni miatta, bár szerintem amúgy is bunkóság bárkir cikizni emiatt.

Tippnek azt javaslom, hogy tesire ne vedd fel, plusz ne is vidd be, ne rakd le a padra, mert simán ráülhet valaki, rárepül a labda stb. Plusz legyen mindig nálad szemüvegtörlő, rossmannban lehet kapno dobozban ilyen becsomagolt nedves szemüvegtörlőt. Bármikor összetapizhatod vagy rácsöppenhet valami, engem nagyon irritál, ha foltos a lencsém.

2021. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz a szemüvegedre. Tokban legyen, amikor nincs a fejeden, mert ha leesik, megkarcolódik, ráülsz stb, abból gond lehet.

Amúgy én is most várom éppen, hogy az első szemüvegem elkészüljön :) (Csak épp jóval idősebb vagyok nálad, ha te még suliba jársz.)

2021. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 évesen lettem szemüveges, az iskolai vizsgálaton derült ki. Semmi extra nem volt az osztályban, páran megdicsérték, de nem bántott senki emiatt. Szerintem az már nem "divat", meg 12 éve se volt az, mikor én lettem szemüveges.

Vigyázz rá, tesiórára inkább vedd le, ne legyen koszos a lencse. Próbáld meg nem fogdosni, ez az elején nehéz.

2021. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
A tisztításra érdemes odafigyelni, hogy ne karcolódjon a lencséje, és tartós maradjon. Tisztítani csakis maximum sima vízzel (semmiféle egyéb tisztítószerrel, még direkt szemüvegtiszító alkholos lötyikkel meg kendőkkel sem, mert kikezdi a lencse felületét!! Optikai boltba vettel sem!), és csakis azzal a direkt szemüvegtiszításra való csipkés szélű "szavasbőr"nek mondott kendővel szabad, sem papírzsebkendővel sem papírtörlővel sem mással, mert azok meg karcolnak!
2021. jún. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2021. jún. 16. 19:57
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Én még mindig ragaszkodom az üveg lencséhez, mert a műanyag, akárhogy is vigyáztam rá, 2-3 hónap után már zavaróan karcos lett.

Az enyém ma készült el, de holnap megyek vissza reklamálni, mert fényre sötétedő üveg helyett simát raktak bele, de kifozettem a drágább lencsét. Egyébként az ilyen üveget is tudom javasolni, mivel a napszeműveg innetől felejtős, viszont ez pláne télen elég rendesen be tud sötétedni, és nem vakít a hó.

2021. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Napszemüvegből is lehet dioptriásat venni.

Amit meg a 6-os írt, az baromság. 10 éve van szemüvegem, Rossmannban lehet venni nedves szemüvegtisztítót, azzal szoktam tisztítani plusz utána azzal a kendővel, amit ő is írt.

2021. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, hogy nem szerencsés cserélgetni a szemüvegeket. Évekig volt egy tökletes szemüvegem, és szinte az alsó sort is el tudtam olvasni az időszakos orvosin. Aztán mikor lett céges biztonásgi szemüvegem, ami ugyanerre a receptre, valamint ugyanott készült és cserélgettem, akkor 2 hónap után fél dioptriát romlott a szemem.

Ez a fényre sötétedő meg így nagyon kényelmes, és eleve elég egy szemüveg.

Sajnos van abban igazság amit a 6-os ír, mert a céges Uvex műanyag védőszeművegeket a kirakott szintén Uvex-es tisztítószer egy idő után bemattítja. De ez persze az üveg lencsére nem lesz veszélyes csak a műanyagra, az olcsóbb, de egyben sérülékenyebb is.

Nekem 10 éves korom óta, vagyis 35 éve van szemüvegem ;)

2021. jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!