Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek!Ti tapintatlanság...

Szemüvegesek!Ti tapintatlanságnak veszitek,ha valaki megkérdezi hogy milyen márkájú vagy hány dioptriás szemüveget viseltek?

Figyelt kérdés

2021. máj. 23. 07:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
14%
A milyen márkájú még oké (lehet tetszik neki, ő is ilyet venne legközelebb), de a dioptriához senkinek semmi köze.
2021. máj. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem, szerintem nem az, ha nem akarod, akkor nem mondod meg, habár nem tudom, ebben mi a titkolnivaló.
2021. máj. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem veszem annak, miért venném? Egyébként fogalmam sincs se a márkáról, se a dioptriájáról, nem is egyforma a két szemem.
2021. máj. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem veszem tapintatlanságnak, csak nem tudok neki épkézláb választ adni :D Fogalmam sincs hogy hányas a szemem, a papírjaimon rajta van, de nem teszi ki akkora részét az életemnek, hogy megjegyezzem a dioptriákat. A keretet pedig nem márka szerint választottam. Próbálgattam a boltban, és sem a márkaneveket, sem az árat nem vettem figyelembe, az volt az egyedüli szempont hogy melyik áll jól.
2021. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%
Egyáltalán semmi tapintatlanság nincs a kérdésben.
2021. máj. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem veszem tapintatlanságnak, de fogalmam sincs róla. Ugyanúgy voltam vele, mint a négyes válaszoló, annyi különbséggel, hogy azért én húztam meg egy felső limitet, nálam sajnos számít az ár.
2021. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez nem tapintatlanság.
2021. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%
Hogy a fenébe lehet, hogy az ember nem tudja a saját dioptriáját? Akinek magas a vérnyomása, tudja mennyi, aki cukros, az is tudja az értéket stb. Szemdoki megkérdezi mérés után, hogy eddig mennyi volt, romlott-e, fogalmad sincs?
2021. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem szokták megkérdezni, de nem zavarna, nincs ezen mit szégyellni. Tapintatlanság az lenne, ha például azt kérdeznék, hogy milyen állagú volt a legutóbbi székletem.
2021. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#8: Nekem például csak olvasószemüveg kell még. Bemérte az optikus, a kettő nem egyforma. Figyelembe vette, hogy mire használom, így a távollátást is bemérte, az se egyforma, és ezzel korrigálta, így készült el a lencse. Az egyik talán 0,5-ös, a másik 0,75. De ez már a korrigált érték. A papír el van rakva, amit kaptam, de ennyi. Hogy alapból mennyit mért, azt tudom.

Vannak komolyabb egészségügyi problémáim is, így abszolút nem érdekel, hány dioptriás a szemem.

Azt tudom, hogy a csontvelőmben mennyi a daganatos sejtek aránya, és kész.

De ha laboromat minden három hétben négyszer ellenőrzik, és annak az értékeit sem tartom számon.

Az életem most így is erről szól, nem hagyom, hogy ez uralkodjon. Ha kell, papíron megvan.

De a betegségem előtt sem foglalkoztatott a dioptriák száma. Dolgoztam, tanultam, családom van. Romlott a szemem, elmentem, megnéztem, kaptam szemüveget, amivel tudtam dolgozni, tanulni, és ennyi. De nem ekörül forog az ember élete.

2021. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!