Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szem műtét > Megéri?

Lézeres szem műtét > Megéri?

Figyelt kérdés

Sok olyat olvasni, hogy valakinek visszaromlik X év után, olyankor mi lesz? Baszhatja és ennyi? Vagy újra megműti ingyen a cég? Gondolom erre azért van garancia


Mellesleg azt olvastam, hogy 25 éves kort el kell érni, akkoris ha már 13 éves korom óta nem változott a szemem? A bal -2.5, a jobb -2.75


Most vagyok 19, köszi a válaszokat



2021. júl. 14. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:
wikipédián olvashatod h csak a prk műtéteknél fordulhat elő romlás. a lebenyesnél nincsen.
2021. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ABORG ***** válasza:
72%

na ezt hol olvastad lol

epp az hogy a prk-nal sokkal kevesebb a hosszutavu komplikacio mivel lebenyes megoldasnal a lebeny felszakadhat ha eros utes eri a szemet.

nem veletlenul csinalnak amcsiba a katonaknak csak es kizarolag prk-t.

amugy a lebenyes reszt leszamitva az eljaras pontosan ugyan olyan szoval lehetetlen hogy egyiknel elofordul romlas masiknak meg nem, mivel pont ugyan olyan modon korrigaljak a szemet.

annyi a kulombseg hogy prknal leszedik a szaruhartya felso reteget ami visszaregeneralodik 2-3 nap alatt, a LASIK-nal meg a lezer vag ra egy "lebenyt" amit visszahajtanak miutan megcsinalta a lezer a szemed, es ez mint mondtam azert kicsit veszelyesebb mert osszeforr a lebeny ami strukturalisan egy gyengepont lessz, ezert pl nem is csinaljak boxoloknak vagy olyanoknak akiknek hasonlo a munkalyuk vagy hobbijuk, de emellett van meg vagy 2-3 hosszutavu lehetseges mellekhatasai is (persze nem akarok senkit elijeszteni a LASIK-tol) ezek a mellekhatasok amikrol beszelek nagyon nagyon ritkak.

en azert prk-t csinaltattam :) fele az ara mint a lasiknak es mar 3.napon tok jol lattam es semmi fajdalom nem volt, csak kell kajalni a halolajat mutet utan azt mukonny se kell es felturbozza a gyogyulasi folyamatot is, jah meg en ettem sok tojast is az is fasza, pl lutein tartalma miatt

2021. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ABORG ***** válasza:
62%

azert irjak a 25eves ajanlott korhatart mert pl nekem 20 es 25 eves korom kozott elojott meg + cilinderem (a dioptriam nem valtozott)

de a cilinder hasonlo mint a dioptria csak mas okbol kifolyolag latsz tolle homalyosan, na mindegy csak sajat tapasztalatot irtam le

en meg varnek egy kicsit, de mennyel el lezeres alkalmassagira a budai szemeszetbe ott ingyenes, azt faggassad ki a doktorokat :D

2021. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt van erről egy elég jó összefoglalás arról, hogy mit, hogyan, mivel műtenek.

[link]

2021. aug. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!