Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek mitől van ez?(kont...

Szerintetek mitől van ez?(kontaktlencse problémák)

Figyelt kérdés
Barátom már lassan 10 éve kontaktlencsézik az Acuvue Oasys lágy lencséjét használja és mostanság nagyon szárad a szeme, hiába cseppezik nem segít neki már szinte semmit, főleg nap végén. Mondta hogy nagyon zavarja és mondtam neki hogy próbáljon meg egy másik kontaktlencsét mert az ismerőseim nagy részének nincs problémája a saját lencséjével. Esetleg valaki tudna ajánlani valami jó minőségű lencsét? Előre is köszönöm.:)

2021. aug. 6. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Napi lencsét használ?

Egyébként a Johnson&Johnson termékei is jók elméletileg, én Top Vue-t használok, kétheteset, de a második hét vége felé már nekem is hamar kiszárad a szemem tőle, szúr, vág.

2021. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a Vision Expressben kapható iWear Oxygen-t használtam. Nagyon száradt tőle a szemem, pár óra után a fejem is megfájdult. Aztán a lencsek.hu oldalon rátaláltam a Biofinity CooperVision lencsére, és fellélegzett a szemem. Sokkal puhább, kényelmesebb, nagyon szeretem! Ha nem csepegtetek sem gyullad meg a szemem.

DM saját márkás tisztitó folyadékot és szemcseppet használok, meg vagyok elégedve.

2021. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Havi lencsét használ, de nem hordja 1 hónapig általában, mert már neki is van mikor nagyon szúrja a szemét. A Biofinitys lencsét majd ajánlom neki, egy próbát mindenképp megér.
2021. aug. 6. 14:57
 4/9 anonim ***** válasza:
A bausch and lomb HD légáteresztő képessége a legjobb. Arra kell váltania.
2021. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az Oasys két hetes kontaktlencse. Havi lencséből Biofinity, Air Optix amit még érdemes kipróbálnia. Állítom, hogy ezek jobbak is, mert aszférikus kialakításúak, szemben az Oasys-al, ami szférikus és az egyik legrégebbi technológia.
2021. aug. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a meleg miatt szárad ki a szeme?

Nekem is ugyan ez a problémám van, de télen viszont semmi. Szemészem mondta, hogy lehetséges.

Esetleg, ha van rá lehetősége, akkor vegye ki a lencsét, tisztisa át a folyadékkal, és rakja vissza. Ez még segíthet.

2021. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én az Air Optix Hydro Glade lencséit használom, alapvetően nekem is nagyon száraz a szemem.

Lehet, hogy napközben keveset pislog (pl. sokat van monitor előtt). Ha kell jó kontaktlencsés tudom ajánlani a sajátomat :)

2021. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Air Optix Plus HydraGlyde helyesen és maga a lencse ugyanaz, mint a sima Air Optix, csak sóoldat helyett HydraGlyde-ot tartalmazó folyadékba van csomagolva (ez a gyártó által levédett nedvesítő mátrix neve, amit kizárólagosan a PureMoist és az AO Sept folyadékok tartalmaznak). A magam részéről nem tartom praktikusnak azt vásárolni, mert ennyival drágább is és ugyanaz a hatás érhető el, mintha a sima sóoldatosat venné meg (Plus HydraGlyde felirat nélkülit), majd beáztatná PureMoistba. Legalábbis, ameddig forgalmazzák még a simát is... Ha meg eleve nem ezt a két folyadékot használja, akkor tulajdonképpen megfizette pluszban a semmit, mert az első áztatás után vége a történetnek.


Ha már nedvesítő mátrix, akkor essék szó arról is. Amit én ajánlani tudok a HydraGlyde mellett/helyett az a hialuronsavas tisztítószerek. Biotrue, Hy-Care, ami hirtelen eszembe jut. Tisztítószerekből is ki kell próbálni, hogy melyik történet jön be jobban.

2021. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Privátban megkaptam, hogy kötekedek... Sajnálom, ha ez jött le belőle. Szerintem inkább kiegészítettem az előttem szólót. :) Privátra nem válaszolok, köszönöm.
2021. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!