Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -1,0 - 1,25 -ös dioptria-érték...

-1,0 - 1,25 -ös dioptria-értékre már szoktak szemüveget csináltatni?

Figyelt kérdés

nekem ezt mérte a szemészm, de nem mondta a szemüveget. viszont most látom, h a papírra meg ráírta h állítólag már hordok, csak én nem tudok róla.


milyen értéknek számít ez? kell vagy esetleg csak ajánlott a szemüveg vagy nem is érdekes?


pontosan így szerepel:


V: -1-1,0 tg148 = 148 = 0,7 ütnj.

-1-1,25 tg13 = 1,0



2021. szept. 3. 14:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

fogalmam nincs ... az biztos, h pl azt a szűkítőt ha felteszik, kapásból, azaz dioptria nélkül is éles lesz a látásom.


ezt jelenti a cylinder?

komolyan nem tudom, hogy még menjek-e másik 15 szemészhez, és vajon melyik fogja megmondani a tényleges állapotot, de ez már vicckategória.

2021. szept. 8. 10:33
 12/14 anonim ***** válasza:

A cylinder egy fénytörési hiba, általában rövid- vagy távollátással párosul. A mértékét ugyanúgy +/- dioptriában mérjük. Kisfokú cylindert még képes korrigálni a szem, de közepes és súlyos eseteknél szemüvegre van szükség.


Vannak szemészeti vizsgálatok, amikkel diagnosztizálható, de a tünetek alapján valószínűleg te is meg tudod állapítani, hogy érintett vagy-e. Akinek cylinderes a szeme, az:

- közelre és távolra is homályosan lát (de ha emellett mínuszos a szeme, mint neked, akkor távolra homályosabban, ha pluszos, akkor közelre homályosabban)

- nemcsak homályos a látás, hanem "széthúzódik" a látott kép (ezt talán olvasás közben tudod a legjobban ellenőrizni: széthúzódnak vízszintesen vagy függőlegesen a betűk, vagy élesek maradnak?)

- egyéb tünetek pl.: szem gyors fáradása, fejfájás, de ezek sok más dologra is utalhatnak.

2021. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

köszi,


-azt mondanám, minimálisan távolra homályosabb, de ez is nagyon ingadozó

-a leírt éertrékekből utal valami a cylinderre?

-ezt hogyan szokták mérni? csak mert akko rjó lenne ha tudnám mondani a szemésznek h ne erőltesse már annyira a 3 D után is, amikor 1 után se javul, viszont a szűkítóvel meg tökeletes

- széthúzódást még nem vettem észre, se függőlegesen se vízszintesen, ez még eddig nem merült fel. ha ingadozóan behomályosodik a látás, akkor teljesen moindegy, h távolra vagy közelre próbálom, mindenképp homályos (na és igen, erre is mondtak már cukortól kezdve sok mindent, de semmi konkrét eredmény nincs sajnos)

2021. szept. 8. 23:14
 14/14 anonim ***** válasza:

-2 -ig egyébként simán el lehet azért lenni nélküle is.

Nekem annyi van, de nem hordom.

Amikor új volt, néha még felvettem, de már hónapok óta nem volt rajtam egyszer sem.

Csak akkor zavaró kicsit, ha feliratokat kell elolvasni, de arra a kis időre meg tudom erőltetni a szemem.

De lehet ez csak fiatalabb korban működik így, én 19 éves fiú vagyok.

Nekem egyelőre jobban zavaró, ha rajtam van, mert összefogdosom, állandóan csak törölgetni kell.

Legtöbb esetben közelre kell nézni, gép, teló, stb., közelre meg jól látok, csak távolra rossz kicsit.

Amúgy meg az a másik, ha felveszem, akkor meg közelre rosszabb picit.

Szóval én nem hordom. :D

2021. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!