Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -0.75 dioptriás mindkét...

-0.75 dioptriás mindkét szemem, saját magam szerint viszont jól látok. Érdemes lenne szemüveget csináltatnom?

Figyelt kérdés
2020. júl. 15. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocs nem jól látok segítenél elolvasni a kérdésedet :D
2020. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
A -0,75 dioptria nagyon enyhe rövidlátást feltételez. Az enyhe rövidlátást, a szem magától is képes korrigálni. Saját tapasztalatomat írom le. Hosszú évekig volt -0,5 _ -0,75 dioptriás a szemem. Nem okozott különösebb problémát addig, amíg megerőltető vizuális munkám nem lett. Néhányszor már megfájdult a fejem, és a szemorvosom javaslatára, szemüveget csináltattam. Bár ne tettem volna! Attól a pillanattól rohamosan kezdett el romlani a látásom. Ma már, 4 év elteltével, -3,5 dioptriánál járok, és érzem, itt sem fogok megállni. Ez az én személyes tapasztalatom. Tehát inkább azt javaslom, erőltesd addig a szemed, ameddig csak bírod, és még nem okoz akkora problémát, ami már a normális életviteledet veszélyezteti.
2020. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Ha erre elkezdesz hordani, a szemüveg nélküli látásod rosszabb lesz. Mivel pedig az a határon van, örökké szemüveges maradsz úgy.
2020. júl. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Én csinaltattam és azóta csak romlik. Inkabb próbálj szemtornát csinalni.
2020. júl. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!