Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontakt lencsések, ti mindig...

Kontakt lencsések, ti mindig hordotok magatokkal folyadékot?

Figyelt kérdés
Ha nem csak leugrotok boltba, hanem elmentek munkába, vagy máshova hosszabb időre. Ha van nálatok folyadék akkor külön kis üvegben, vagy a tartóba nyomva? Milyen gyakran cserélitek?

2021. okt. 29. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Havi lencse, en alvasnal se veszem ki. Szemcsepp van nalam csak, klima vagy eppen a futes elegge ki tudja szaritani, mas problema nincs vele. De ezt a folyamatos viselest nem birja mindenkinek a szeme, szoval nem buzditalak ra, elobb beszelj az optikussal.
2021. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindegy, milyen lencséről beszélsz. Nekem félkemény van, azt naponta ki kell venni, nem lehet benne aludni se. Nálam mindig van kontaktlencsefolyadék, akkor is, ha csak a boltba ugrok le. A legkisebb porszem ha rákerül, úgy tud szúrni, hogy kitépném a szemgolyómat is szívem szerint olyankor. Főleg szeles időben. Ilyenkor életmentő a kontaktlencsefolyadék. Akár rácseppenteni, akár kivenni és lemosni vele és újra betenni. Szóval nálam a kivevő is mindig ott van.

Kényelmetlen, nagyon tud fájni, ha valami rákerül, de ezt leszámítva nem érzem és a legegészségesebb kontaktlencsetípus a félkemény.

A folyadékot az eredeti flakonban hordom és persze nálam van a tartó is megtöltve folyadékkal.

27 éve vagyok kontaktlencsés.

2021. okt. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Mindegy milyen lencse, nem lehet benne aludni, és állandóan azt hordani! Nem szoktam magamnál hordani. Eddig csak egyszer esett ki, de az is lencse hiba volt. Szokták ajánlani, hogy egy kisüveges folyadékot magunknál tartsunk, vagy legalább egy folyadékkal teli tárolot. Az utobbi szokot nálam lenni.
2021. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A kivevőt én még sohasem használtam. Azzal miért jobb mint simán?
2021. okt. 29. 23:54
 5/12 A kérdező kommentje:
2. 3. Ti is viszitek mindig a műkönnyet?
2021. okt. 29. 23:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kemény lencsém van, én nem tudom másként kivenni, csak azzal a szipókával, ami vákuumot képez és rátapad a lencse felületére. Igen, mindig viszem mindenhova a kivevőt is, a műkönnyet is. (2)
2021. okt. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Nem használok műkönnyet, mert annyira rá fog szokni a szem, hogy állandóan azt kell majd használnod, és ki fog mindig száradni a szemed. Egyébként, amikor szerettem volna használni műkönnyet, mert egy kicsivel jobban száradt, az optikusom mondta az utobbit. Helyette olyadékot cseréltem, ami jó volt pár hónapig, most, hogy megint ez volt a problémám lencsét váltottam, és egyszer se száradt ki.


Én se használtam, és én nagy hülyeségnek is tartom. Amikor betanítják a kontaktlencse használatát, akkor se azzal tanítják, hanem kézzel. Maximum még higénia szempontjából tudnám elképzelni, de arra is rámehet valami, és akkor mosni kellene, de vízzel nem lenne előnyős, mert ha nem jól törlöd meg, akkor a lencse lesz vizes, ami úgye nm tesz jót neki. Akkor már alaposan megmosom a kezemet.

2021. okt. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ismét az előző ^^"


#6-os: Ezt nem tudam, mert nekem eddig ezt senki se mondta, így megváltoztatom a véleményem. Lágy lencsénél nem tudom, hogy lehet használni, de én annál a fajtánál feleslegesnek tartanám.

2021. okt. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit értetek műkönny alatt. Én arra a folyadékra gondolok, amivel felrakom a lencsét. Nem használom gyakran, csak berakásnál és ha nap közben kiszárad a lencse alatt, akkor újra felteszem azzal.

De szerintem nektek nem kemény lencsétek van. Azt nem olyan könnyű kézzel kiszedni.

2021. okt. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A műkönnyet azt külön kell megvenni, akinek genetikailag szárad a szeme. Maga a kontaktlencse folyadék, amiben tárolod/tisztítod a lencsét kiszedés után. Ki tud magától is száradni, főleg nyáron, akkor ki szokták venni lencsét(vagy van aki a szemébe csöpögteti), hogy átitassák vele.
2021. okt. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!