Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mennyi kaját visztek...

Ti mennyi kaját visztek magatokkal egy átlagos nap az iskolába vagy a munkahelyre?

Figyelt kérdés

Én általában egy zsömlét szoktam vinni mondjuk szalámival vagy parizerrel, vagy ha nem zsömlét viszek, akkor kiflit, de abból 2-t xd Mondjuk még igy is van, hogy úgy érek haza, hogy már majd' kilyukad a gyomrom.

Ehhez képest egyik barátnőm egy FÉL kiflit szokott vinni az iskolába és 8 órán keresztül annyit eszik. Van, hogy még azt se eszi meg. A másik meg egy db almát eszik egész nap.

Szóval szerintetek én túl sokat eszek, vagy a barátnőim esznek túl keveset? Csak mert én csomószor szégyellek már enni az iskolában, mert olyan kinosnak érzem, hogy a barátnőim, meg csomó más lány az osztályból ilyen kis fél kifliket esznek, én meg elkezdek ott zabálni egy egész zsömlét, mint valami állat...És a többiek meg közben azt gondolják, hogy milyen gusztustalan vagyok és kicsit se nőies, hogy ennyit eszek.

Ez tudom, hogy nagyon hülyén hangzik, de már tényleg ilyenek járnak az iskolában a fejemben :"D De valahol tudom, hogy kicsit se normális, ha valaki meg egy almát eszik egész nap és csak mikor délután hazaér, akkor eszik talán valami normálisabb kaját, legalább is én biztos nem birnám ki egész nap, főleg úgy, hogy az alma savas is.. Szóval szerintetek melyik a jobb? És ti mennyi ételt szoktatok vinni?


2015. dec. 29. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
két szendvicset, egyiket reggelire másikat ebédre
2015. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem egeszseges, amit a baratnoid csinalnak.. Emberfuggo, valaki tenyleg nem tud reggel enni, de fel kiflivel/egy almaval egy egesz napot szemely szerint nem szeretnek kibirni, hogy aztan otthon este zabaljam magam felholtra.. Jobb az emesztesnek is, ha nincsenek ilyen kilengesek, kesobb elegge megbosszulja magat ez az eletmod.


Munkahelyemre reggelire altalaban egy szendvicset szoktam, de azt jol megpakolva mindennel (pl. sonka, sajt, tojas valamilyen formaja, mert az nnagyon laktat, zoldsegek) es egy kis etelhordo dobozban egy adag ebedet is viszek az elozo napi vacsorabol.


Iskolas koromban altalaban ket normalisabb szendvicset es valami gyumolcsot is vittem (almat vagy banant vagy kis dobozkaban epret, mikor mit), aztan minden 2.-3. szunetben ettem. Probaltam a baratnoid modszeret is anno (foleg kenyszerbol, amikor elfelejtettem enni hozni es penzem sem volt :D) de attol csak enervalt voltam, ehes, hasfajos es nyugos, este meg megint hasfajasig tomtem magam.. Ugyhogy inkabb a par orankent eszem a mai napig, igy estere sem lyukad ki a gyomrom, az emesztesem is rendben van, elhizva sem vagyok, nekem mukodik.

2015. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista vagyok. Reggel eszek egy szendvicset, ha nincs rá időm akkor magammal viszem, esetleg a büfében veszek. Dél környékén pedig hazamegyek ebédelni, vagy a barátaimmal beülünk valahová. Attól függően, hogy mennyi időm van.


Nyilván az a jobb, hogy eszik aki éhes. Korgó gyomorral, az utolsó csengetést várva nehéz koncentrálni.

De ha nekik elég a fél kifli azzal sincs gond, az is elképzelhető, hogy otthon rendesen reggeliznek úgy meg nem olyan nehéz ellenni délutánig.

2015. dec. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem normális, amit leírtál az osztálytársaidról, barátnőidről: legjobb úton haladnak az anorexia felé

[link]


Ráadásul egy fiatal szervezetnek, ami még FEJLŐDÉSBEN VAN, szüksége van tápanyagokra vitaminokra, ásványi anyagokra.

Nem fogyókúrázni kéne, hanem egészségesen étkezni.

ne aggódj, nem eszel túl sokat, a gyermekem napi 4 szendvicset visz a suliba és nem kövér, viszont 187 cm :-)

2015. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Különbözőek az emberek. Oké, én már felnőtt vagyok, de gyerekként hagytam abba pl. a reggelizést ;)


Nos, én délután 3-ig nem eszem semmit, mert pompásan jóllakott s amennyire az esti típusú tőlem telik, energikus is vagyok. (Amúgy ha ennék egy almát, pokolian éhes lennék :D Sokunk nagyon éhes lesz a gyümölcstől.)

Aztán betolok 1-2000 kcalt egyben (bár igyekszem az 1000-hez közelebb maradni, aztán vagy sikerül, vagy nem).

S ez teljesen OK. Nem zabálok, eszem, mert éhes vagyok, a testemnek üzemanyag kell. Fogyni is lehet így...


Egy zsömle semmi. Ha 10 deka sajtot belenyomsz, már alakul, de az sem zabálás, a csudába is!

Az én időmben tízóraira betoltuk a parízeres zsömlét, egy nagy islert és egy kakaót... Huhh de nem volt fogalmunk a helyes táplálkozásról, mert azt a suliban nem tanították...


Fél kifli. Az mire jó, ha sok órás, összpontosítást igénylő iskolai ottlét alatt a kalóriaigény aprócska töredékét eszik, a tápanyagokkal pedig még jobban elmaradnak (bár ez attól függ, mi van a kifliben. de sok nem fér bele)?

A mai tinik túl nagy része zakkant és fogyózni akar... Ami nagy baj.

2015. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
A legnagyobb baj az, amit fentebb is írtam (4-es vagyok), hogy utána anorexiásak lesznek. Megdöbbenve kallottam középiskolai igazgató helyettestől, hogy a 14-18 éves korú lányok FELE anorexiás. Hihetetlen... És megbízható, nem kamuzott.
2015. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetemre 1-2 péksütit vagy szendvicset (normális, jól megrakott zsömlés szendvicseket) viszek, gyakran mellé joghurtot és/vagy gyümölcsöt is. Reggelizni nem szoktam, nem tudok ébredés után enni. Kb. reggel 8-16-ig vannak óráim. Ha megyek éjszakára diákmunkázni, több kis adag kaját viszek (elég rövidek a szünetek) amiben van főtt kaja és szendvics is.

"egy egész zsömlét" úristen x,D Egész nap a suliba ültök, ráadásul órán koncentrálni kell, ami sok energiát emészt fel. Főleg hogy mostanában gyakrabban van tesi is. Fejlődő szervezet vagytok, egyetek! Persze próbáljatok lehetőség szerint nem mekis xart meg csokit enni tízóraira (nekem volt olyan osztálytársam aki egy db snickersen volt reggel 8-14ig) hanem rendes kiflit, zsömlét, zöldségekkel, stb. A "csomó más lány"-nak ha megéri éhezni egész délelőtt (nem hiszem, hogy a fél kiflikkel jóllaknak) akkor az az ő dolguk de te egyél nyugodtan ha éhes vagy. Én sem bírnám ki.

2015. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!