Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi segíthet a látásom javulásá...

Mi segíthet a látásom javulásában?

Figyelt kérdés
Mínuszos lencsét hordok, az utóbbi időben évente fél-fél dioptriát romlottak a szemeim, így most -2-es, illetve -1,75-ös szükséges. Biztosan a genetika is közrejátszik valamilyen szinten, de esetleg vannak-e olyan lehetőségek, amelyek hatékonyak lehetnek a romlás megállításában/lassításában? Egyrészt gondoltam a szemtornára, másrészt pedig arra, hogy otthon, pl. tanuláshoz nem használnám, mivel azt a távolságot még látom, csak nem tudom, hogy ekkora dioptriánal nem-e lenne még zavaróbb a szemem számára a szemüveg le-fel vétele.

2021. nov. 6. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ettől jóval erősebb, így tanuláshoz sem tudom levenni, de ilyen gyengénél sztem otthon nem szükséges.
2021. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A látásromlásnak többek között banális okai is vannak: a képernyőidő



Az pedig tévhit, hogy ha egy rossz szemet elkezdesz erőltetni azáltal, hogy nem hordasz szemüveget, akkor jobb lesz vagy megállítja a romlást. Bárki is találta ki, ettől NEM fog javulni a szemed.


Az emberek állandóan képernyőket néznek, sokan napi 12-16 órában. Persze, hogy romlik a szem. Ennek idejét kell csökkenteni, amennyire csak lehet, és minél messzebbről nézni a képernyőt.

2021. nov. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A -2 esetén otthoni viszonylatban, ha nincs használva, egyáltalán nincs erőltetve a szem. Otthon max. 3m-re nézünk, ilyen közelségben még nem annyira érezhető a hiánya. Sőt, monitortávolságra pedig egyáltalán nincs rá szükség. Talán még kényelmesebb is a szemnek, ha nincs feltéve.
2021. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha szakembert tudnál megkérdezni, és ez nem könnyű ebben a járványos, félelmetes világban. Minden szervünk egészségére szükségünk van. Bizonyára abban bízol, sikerül ezt megőrizned. Gondolkodtál már azon, milyen bonyolult összetételű a szemünk belseje, és mégis az agyunk az ami közvetíti a képet amit látunk? És mindent színesben, nem fekete-fehérben. Mit gondolsz, ez a vak véletlen műve?
2021. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, vagyis azóta nem romlott a mínuszos szemem, hogy csak napi 1 órát vagyok képernyő előtt, sok időt töltök a szabadban és nem használom szinte soha a szemüveget. Valahol azt hallottam, az életkor is számít, nekem 25 éves koromig romlott, azóta most megállt.
2021. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt pont nehéz kizárni, hogy ne legyen az ember képernyő előtt.

Csak úgy lehet létezni, hogy ott kell lenni, munka is arról szól, és szabadidő is részben.

Szóval ezt pont nehéz kivitelezni.

De a mínusz amúgy nem romlik nagyon tovább, ha környezetünkben megfigyeljük. Inkább egy idő után a +-ba fog átmenni, ahogyan öregszünk.

Az sem jó, mert azt pont nem lehet majd nélkülözni közelebbre.

A mínuszos nélkül még jobban el lehet lenni.

2021. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem "valamilyen szinten", hanem szinte kizárólag genetika. Ha megfeszülsz, sem tudod befolyásolni, amíg nő a fej, azzal együtt nyúlik a (nem megfelelő alakú) szemgolyó és ezáltal romlik a látás mínuszos szem esetében. 45 felett is kizárólag közelre (kb fél-1 méterig), mozdul el az öregszeműség miatt, de ez csak arra lesz jó, hogy 2 különböző dioptriájú szemüveg kelljen. A sok gépezés a közhiedelemmel ellentétben nem tesz hozzá sokat, max 0,25-0,5 dioptriát. Akinek -1-nél rosszabb, annak szinte mindegy. Akinek persze évtizedekig nullás szeme volt, az tragédiaként éli meg és elsődleges bűnösnek kiáltja ki a monitorokat és mobilokat, hiszen az addigi éles látás elvesztése "látványos" és egyértelműen arányos a gépidővel. De ettől még relatíve kicsi.

A szemüveg nem hordása ugyan nem javít, de nem kell lebecsülni azt a hatást, hogy a szem és az agy ilyenkor korrigál valamennyit magától. Ez -1 alatti dioptriák esetében kifejezetten hasznos, mert a látásélesség teljesen elfogadható lesz még, de mellette a szemüvegviseléstől meg lehet szabadulni.

2021. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!