Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fal fúrása közben a szemembe...

Fal fúrása közben a szemembe mehetett valami, hova forduljak a panasszal?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel történt, nem is igazán volt vele gond szinte észre sem vettek. Ma reggel is csak kicsit irritált, de még érszem, hogy ott a szemhéj alatt van valami. Végül is megyek dolgozni vele.


De ha nem javul hová érdemes ezzel fordulni? Kórház szemészet, vagy sűrgőségi? Esetleg kell beutaló?


Tíz évente ha egyszer megyek orvoshoz akkor is csak egy náthával. Nem vagyok jártas az ilyesmiben.



2021. dec. 7. 06:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Proktológushoz


Na de viccen kívül, természetesen kórház, azon belül is szemészet. Oda nem kell beutaló, csak kérdés hogy így most a Covid helyzetben ez hogy működik. Érdemes felhívni a kórházat a városodban és rákérdezni. Lehet hogy most időpont köteles a Covid miatt.

2021. dec. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szemészet.

Valószínűleg belepattant egy kis kőszilánk.

Lehet hogy már kijött, es csak a sérülést erzed, de érdemes megnézetni, mert ha benne marad csúnyán begyulladhat, elfertőződhet, a szem nem játék.

2021. dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szemészet ambulancia. Minél hamarabb, mert ha begyullad, akár maradandó látássérülést is okozhat.


Ha van a környezetedben valakinek műkönnye, vagy kontaktlencse mosófolyadéka, akkor azzal kicsit átöblítheted a szemed (hátrahajtod a fejed, fölfelé nézel, kézzel a szmeöldöködhöz szorítod a szempilláidat, ezáltal blokkolod a szmeéhjadat, és belecsöppentesz a szemedbe. Nézz a tubusba telibe. Aztán sűrű pislogás). De ez csak tünetenyhítésre jó, ha van bent valami, szóval mindneképp menj szemészetre minél hamarabb!

2021. dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szemészet kórházban, oda menj. Nem érdemes várni vele, mert a szembe beleesett szilánk ha nem jön ki magától, 1 napon belül, akkor a pislogás során összekaristolja a szem szaruhártyájának a felszínét, és ez nagyon csúnya, idült gyulladást tud okozni, aminek később súlyos következményei lehetnek.
2021. dec. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 🙏


Aznap ki is könyeztem a kis idegen "testecskét". S másnap már csak egy egyszerű szem irritációval mentem az orvoshoz. Egy szemcsebbel megusztam 🙃.

2021. dec. 8. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!