Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt tapasztalom, hogy anyám...

Azt tapasztalom, hogy anyám és a nagyanyám folyamatosan úgy gondolják, hogy etetni kell, akkor is, ha nemet mondok sokadszorra is. Továbbá még nagyon konzervatívak. Miért ilyenek?

Figyelt kérdés

2018. jún. 1. 16:02
 1/4 anonim válasza:
70%

A nagyszülők márcsak ilyenek :D


Viszont az én szüleim betegesen csinálták ezt, pedig sosem fogyókúráztam. Kitalálták rám, hogy anorexiás vagyok, meg abba is belekötött anyám, hogy ne igyak napközben vizet, wtf., mert kevesebbet tudok úgy enni. No comment. Csak mert nem gurulok, mint az apám a 150 kilojavál.

Pont anyám fogyókúrázik, mert fél, hogy elhízik 50 évesen.

2018. jún. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem baj, ha sokadszorra is erőltetik, sokadszorra is mondjál nemet. Előbb- utóbb csak megértik.
2018. jún. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
13%
Az étel előállítása nem kis fáradtság. Ha nem dicséred, nem eszel a neked felkínált ételből. Azt úgy érezhetik, hogy elutasítod őket. Ők így fejezik ki a szeretetüket. Beszélgetni kell velük, és el kell mondani nekik, hogy miben másban tudnak segíteni neked. Amiben kifejezhetik a szeretetüket.
2018. jún. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez ment én anyám és nagymamám részéről is. Folyton tömni akartak, és ha elutasítottam, mindig én voltam az önző szemét. Amíg otthon laktam, el is voltam hízva rendesen, miután elköltöztem, és lefogytam, azóta ha otthon járok, megy a nem eszel rendesen, meg ugyanaz a felháborodás, hogy miért nem eszem meg ezt vagy azt. És ott van a "rendes étel" fogalma, amibe a jó zsíros kaják férnek be nekik, én persze nem eszek rendes kaját. Közben anyám egyre jobban el van hízva, és mindig majd hétfőtől kezd új életet...
2018. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!